Спеціальні потреби

Поляки Чикаго вшанували пам’ять жертв трагедії біля Смоленська


Трагічну загибель польських високопосадовців переживають не лише у Польщі, але й далеко поза її межами. Жалобні церемонії за загиблими у авіакатастрофі біля Смоленська проходять у Чикаго – місті, де проживає найбільша, після Варшави, кількість поляків.

Члени польської громади Чикаго збираються біля консульства своєї країни, аби разом пережити велику національну втрату. Під спущеним польським прапором вони запалюють свічки та кладуть квіти, вшановуючи пам’ять загиблих в авіакатастрофі. У приміщенні консульства кожен може записати своє ім’я та висловити співчуття у книзі відвідувачів.

Говорить член польської громади Чикаго Себастіан Ротярський:

«Це дуже сумний день, ми втратили так багато гарних і впливових людей. Цей день залишить болючі спогади у серці кожного поляка. Я просто хочу поділитись своїми емоціями з іншими».

Президента Леха Качинського поважали у польській громаді міста. У травні перше подружжя Польщі мало відвідати Чикаго та взяти участь у святковому параді з нагоди Дня польської конституції.

Втім, замість урочистої зустрічі президента, зараз у всіх польських костьолах міста вшановують його пам’ять. У польському соборі в ці дні також вшановують пам’ять одного з прихожан, автора пам’ятника жертвам Катині біля Чикаго, який летів разом з польською делегацією до Катині.

Генеральний консул Польщі у Чикаго Зиґмунд Матиня каже:

«Польща пережила багато трагічних моментів у своїй історії. Це ще одна трагічна подія, але ми залишатимемось сильними – це заклик, який я хотів би поширити у громаді».

Генеральний консул Польщі каже, що звістка про трагічну смерть польських високопосадовців підняла хвилю патріотизму в місті:

«Чикаго виглядає як польське місто, на кожній машині – польський прапор. До консульства приходять не лише поляки, але й багато людей, які переживають цю велику трагедію».

Матиня сподівається, що цей патріотичний настрій об’єднає польську громаду на урочистому параді з нагоди відзначення Дня конституції Польщі 3 травня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG