Спеціальні потреби

Актуально

Трамп мав п’ять нагод притягнути Путіна до відповідальності і змарнував їх – Vox

Colorful trees surround the small Hattstein lake in Usingen in the Taunus region near Frankfurt, Germany.

Через кілька днів після винесення рішення проти 12 російських шпигунів, які втручались в американські президентські вибори, Трамп зустрівся із російським президентом в Гельсінкі. "Голос Америки" наводить п’ять моментів, коли, за версією Vox, він міг притягнути Путіна до відповідальності, але не став.

Трамп занизив очікування вже у вступній заяві

На початку прес-конференції Трамп зробив невпевнену заяву, що він «безпосередньо звертався до президента Путіна з питанням про втручання Росії у вибори США» під час зустрічі політиків віч-на-віч.

Президент Путін хоче сприяти вирішенню цього питання (розслідування втручання у вибори - ред ГА), бо воно його турбує. У нього є цікава ідея - заявив Трамп​

Трамп додав, що в розмові «цьому питанню присвятили багато часу. Президент Путін хоче сприяти вирішенню цього питання, бо воно його турбує. У нього є цікава ідея».

Здається, президент США мав на увазі пропозицію Путіна надати Вашингтону російських фахівців на допомогу у розслідуванні втручання Росії у президентські вибори в США. Так чи інакше, Трамп не засудив Путіна за його втручання в американську виборчу систему.

Трамп не притягнув Росію до відповідальності за будь-яким з питань

На питання кореспондента агентства Reuters, чи засуджує Трамп Росію за будь-що, президент США дав довгу і ухильну відповідь.

Відчуваю, що і Росія, і США робили помилки. Вважаю, що розслідування російського втручання – катастрофа для нашої країни - додав американський президент.​

«Я думаю, що США були дурні. Думаю, ми всі були дурними. Ми повинні були мати цей діалог давно, до того як я став президентом. Ми всі в цьому винні. Думаю, зараз США йдуть вперед разом із Росією» - заявив Трамп.

«Відчуваю, що і Росія, і США робили помилки. Вважаю, що розслідування російського втручання – катастрофа для нашої країни» - додав американський президент.

Репортер спитав Путіна, чому американці мають йому повірити. Трамп відповів замість нього.

Пізніше репортер спитав російського президента, чому, на його думку, американці і Дональд Трамп мають повірити в те, що Росія не втручалась у президентські вибори США в 2016 році. Замість Путіна відповів американський президент.

Я не знав президента (Путіна – ред. ГА). Ні з ким не було змови - заявляє Дональд Трамп​

Спочатку Трамп заявив, що він виграв на президентських перегонах «зі значною перевагою». «Це була добра битва. Ми зробили чудову роботу» - сказав Трамп.

Після цього Трамп почав спростовувати допомогу росіян в його перемозі на виборах. «Я не знав президента (Путіна – ред. ГА). Ні з ким не було змови. Кожного разу, коли ми чуємо про цих 12, або 14 – це ні про що не говорить, більше того, вони (розслідування – ред. ГА) визнали, що ці звинувачені не мали зв’язків з моєю кампанією» - заявив президент США.

Трамп вирішив не говорити, що він вірить американській розвідці більше за Путіна

На питання іншого репортера, чи вірить Трамп більше заявам Путіна, що відкидають втручання в американські вибори, чи доказам американської розвідки, президент США згадав про одну з теорій втручання демократів в розслідування.

«Чи дивується хтось, що співробітники ФБР покинули офіс Національного комітету демократів? Мені це було цікаво. Президент Путін сказав, що Росія не втручалась. І я скажу це. Не бачу причин, чому Росії треба було втручатись», - сказав Трамп.

Трамп ще раз засудив розслідування Мюллера

На питання репортера, чи має російський уряд будь-який компромат на президента Трампа чи його сім'ю, російський президент стверджував, що «навіть не знав, що Трамп перебував у Москві» на конкурсі «Міс Всесвіт» у 2013 році. Після цього президент США скористався можливістю ще раз засудити розслідування Мюллера: «Якби якийсь компромат існував, то про нього вже давно було б відомо. Це (розслідування Мюллера – ред. ГА) ганьба для нашої країни. І загалом схоже на полювання на відьом».

Якби якийсь компромат існував, то про нього вже давно було б відомо. Це (розслідування Мюллера – ред. ГА) ганьба для нашої країни. І загалом схоже на полювання на відьом - заявив американський президент​

Нагадаємо, що вчора під час спільної прес-конференції з Путіним президент США Дональд Трамп заявив, що США та Росія мають «співпрацювати заради спільних інтересів». Він наголосив, що продуктивний діалог між двома країнами піде на «користь всього світу». «Конструктивний діалог між США та Росією - це величезна можливість для відкриття нових шляхів до стабільності у світі», - заявив Дональд Трамп. Він підтвердив, що вважає Путіна конкурентом. «Я думаю, що слово конкурент - це комплімент», - зауважує Трамп.

Путін похвалив Трампа за його зусилля з врегулювання північнокорейського ядерного питання. «Це добре, що проблема Корейського півострова почала поступово вирішуватись», - заявив російський президент.

Відповідаючи на питання журналіста Reuters про Крим, президент Росії заявив, що Трамп дотримується своєї позиції стосовно півострова і не визнає його російським.

«Він називає анексію Криму незаконною. Наша думка з цього питання відрізняється. Ми провели референдум у відповідності до Статуту ООН та міжнародного законодавства», - заявив президент Путін.

Під час виступу на прес-конференції Путін заявив, що питання «так званого російського втручання» в президентські вибори 2016 року підіймалось під час переговорів президентів. «Я повторюю, що Росія ніколи не втручалась і не планує втручатись у внутрішній американський виборчий процес», - заявив російський президент.

За словами американського президента, розслідування російського втручання сильно зашкодило відносинам між США та Росією. Трамп назвав розслідування «катастрофою» для американсько-російських відносин. За словами американського президента, він легко переміг свого конкурента без чиєїсь допомоги. «Я провів блискучу кампанію і саме тому – я президент» - завив Трамп.

Дивіть також: Про що Трамп та Путін домовились під час зустрічі у Гельсінкі. Відео

Про що Трамп та Путін домовились під час зустрічі у Гельсінкі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Всі новини дня

Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністр оборони США Ллойд Остін і президент України Володимир Зеленський йдуть після відвідування церемонії покладання вінків до Національного меморіалу Пентагону 11 вересня в Арлінгтоні, штат Вірджинія, США, 21 вересня 2023 р. REUTERS/Elizabeth Frantz

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.

У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.

Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.

Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:

– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;

Також США відправлять в Україну

– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.


Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.

За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.

Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.

Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.

Дивіться також:

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Президент Джо Байден тисне руку президенту України Володимиру Зеленському у східній кімнаті Білого дому, четвер, 21 вересня 2023 року. Вашингтон. (AP Photo/Evan Vucci)

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.

Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.

Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.

«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.

Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.

«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.

Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.

«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.

У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.

Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео

Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG