Актуально
Україна закріплює попередні досягнення, просувається біля Херсону, напруга в Білорусі - Пентагон про ситуацію на полі бою

Українські війська просуваються вперед на Херсонщині, а росіяни там посилюють свої оборонні позиції. Так коментує нинішню ситуацію на полі бою в Україні високопосадовець Міністерства оборони США.
“Українці здебільшого продовжують утримувати лінію. На Херсонському фронті контрнаступу ми продовжуємо спостерігати цілеспрямовані та вивірені українські операції з метою просування вперед, але ми не маємо суттєвих оновлень щодо відвойованих територій. За нашою оцінкою, російські війська продовжують зміцнювати свої лінії оборони проти українських військ”, - сказав він у розмові з журналістами 17 жовтня.
“Боротьба продовжує бути динамічною”, - сказав представник Пентагону. - “Українські та російські сили продовжують наносити артилерійські удари один по одному вздовж лінії фронту, при цьому Україна закріплює свої попередні досягнення”.
Представник Пентагону додав, що НАТО уважно спостерігає за ситуацією на українсько-білоруському кордоні, втім вони поки не бачать жодних змін, які б змусили їх змінити погляди на те, що відбувається на полі бою.
“На даний момент у нас немає жодних ознак, які змусили б нас змінити наші погляди на ситуацію на полі бою від тої, яка є зараз. Щодо переміщення конкретних російських літаків чи систем усередині Росії, ми не бачили нічого, що б змусило нас змінити нашу загальну стратегічну позицію чи нашу позицію в Європі”, - так він прокоментував питання журналіста, чи стурбовані у Пентагоні потенційною атакою з боку Білорусі.
Напередодні білоруські військові повідомляли про плани розмістити в Білорусі близько 9 тисяч російських військових у рамках розгортання спільного “регіонального угруповання”.
Атаки дронів мають посіяти паніку – посадовець
Представник Пентагон прокоментував також російські дронні атаки по українських містах впродовж минулого тижня. За оцінкою американських військових, ці російські невибіркові удари по цивільному населенню мають на меті посіяти паніку і страх серед українців, щоб зменшити рішучість українського народу у протистоянні росіянам.
“Російські війська продовжують наносити невибіркові удари по Україні, використовуючи різні ракети та іранські ударні безпілотники. За нашою оцінкою, Росія навмисне завдає ударів по цивільній інфраструктурі та невійськовим об’єктам з метою непотрібного заподіяння шкоди цивільному населенню та спроби посіяти страх серед українського населення”, - сказав високопосадовець Пентагону під час розмови з журналістами.
За інформацією Пентагону, додав він, Іран надав Росії “сотні” безпілотників. Втім, у Пентагоні не мають остаточних доказів, що українська інфраструктура зруйнована саме іранськими дронами.
Іран офіційно заперечив постачання Росії безпілотників для нападу на Україну.
“Ми бачили численні докази використання їх [іранських дронів - ред.] Росією як проти військових, так і проти цивільних цілей. Ми бачили повідомлення про засоби, схожі на іранські безпілотники. На даний момент я не можу це остаточно стверджувати”, - додав високопосадовець оборонного відомства.
На питання, чи США готові застосувати санкції щодо Ірану, представник Пентагону сказав, що це питання Ради нацбезпеки США та Державного департаменту.
При цьому він додав: “З огляду на все сказане, звісно, раніше вони [уряд США - ред.] заявляли про можливість запровадження санкцій проти росіян та іранців, якщо справа буде йти про незаконний продаж зброї, тощо”.
Він погодився, що атаки на українську інфраструктуру є воєнними злочинами і процитував нещодавну заяву голови об’єднаного комітету начальників штабів США Марка Міллі.
“Росія завдає невибіркових і навмисних ударів по цивільних невійськових цілях, що є порушенням міжнародних законів війни. І це воєнні злочини”, - зазначив представник Пентагону під час розмови з журналістами.
Високопосадовець запевнив, що США та союзники готові продовжувати підтримку України: “Окрім засобів протидії безпілотникам, забезпечення їх [українців - ред.] обладнанням для холодної погоди, забезпечення їх комунікаційним обладнанням, ми готові продовжувати працювати з Україною, з нашими міжнародними союзниками та партнерами, щоб отримати для них все, що їм необхідно, так швидко, наскільки це можливо”.
На питання, чи існує занепокоєння, що після восьмого місяця війни і далі деякі країни-члени НАТО не зможуть більше допомогати Україні озброєнням, він відповів, що такого занепокоєння у Вашингтоні немає.
Дивіться також: Міністр закордонних справ Естонії про визнання Росії терористичним режимом
Всі новини дня
- Голос Америки
“Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео
"Треба визнати, що нам потрібна українська перемога. Інакше ми віддамо перемогу Путіну, що, у свою чергу, є кошмаром не лише для України, а й для всього регіону, для нас, для Латвії, для Литви, для інших – країн наших сусідів" — Ландсбергіс, міністр закордонних справ Литви.
- Голос Америки
Американські сенатори Шагін і Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи про підтримку України Сполученими Штатами

Американські сенатори – демократка Джин Шагін і республіканець Роджер Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи на користь підтримки України Сполученими Штатами у серії інтерв’ю Центру аналізу європейської політики (CEPA) “Виграти війну. Виграти мир”.
“Тим людям, які думають, що нам не потрібно турбуватися про Росію, я можу сказати … є причина, чому Фінляндія та Швеція вирішили, що хочуть приєднатися до НАТО зараз. Це тому, що є загроза з боку [президента РФ] Володимира Путіна… Китай, Іран і Північна Корея також спостерігають”, – сказала сенаторка Шагін.
Щодо війни вона також наголосила: “Йдеться не лише про територіальну цілісність України. Йдеться про те, чи збираємося ми в демократичному світі стати і сказати, що авторитарні режими не можуть просто атакувати іншу країну”.
“Те, що відбувається у Європі, впливає не лише на Європу. Це впливає на весь інший світ, зокрема, на те, що вони [лідери країн, - ред.] роблять в Азії”, – сказала Шагін.
Однією з найскладніших для подолання проблем сенаторка вважає дезінформацію, наводячи у приклад ситуацію довкола розслідування збитого російською ракетою літака MH17 у 2014 році над Україною.
Шагін також зауважила про наростаючу небезпеку у Чорноморському регіоні та розповіла про участь у підготовці законопроєкту про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).
“Підтримка [Сполученими Штатами, - ред.] України допомагає нам у боротьбі з одним із наших головних противників у всьому світі, а це Росія”, – сказав своєю чергою під час конференції “Виграти війну. Завоювання миру” сенатор-республіканець Роджер Вікер.
Він наголосив, що підтримка України насправді відповідає інтересам національної безпеки США та глобальної стабільності. А своїм колегам-політикам, які заявляють, що “розподіл тягаря є важливим” і Європі, Канаді, Австралії “потрібно робити більше” нагадав, що у за обсягами допомоги Україні відповідно до свого ВВП інші країни зробили більше, ніж Сполучені Штати. “І це добре, – каже Вікер. – Ми раді допомогти, але ми взяли з собою наших друзів. І наші союзники разом зробили внесок більше ніж ми”.
Обоє сенаторів отримали нагороду від Центру аналізу європейської політики (CEPA) Freedom Fighter Awards 2023, зокрема за активну підтримку України. Як повідомляв Голос Америки, CEPA вручила нагороду і лідеру республіканців у Сенаті Мітчу Макконнеллу, відзначивши його стійке лідерство та підтримку України.
Макконнелл також навів аргументи на користь допомоги США Україні, а щодо її співвідношення із ВВП країни наголосив: “Це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо Путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, – це самі українці”.
- Голос Америки
Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео
Яка ситуація в Україні з виробництвом власних боєприпасів та іншого обладнання для армії? Що працює добре, а які процеси варто вдосконалювати? Розповідає директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.
- Голос Америки
Оборонний бюджет США удвічі нижчий, ніж в часи Холодної війни — заступник міністра оборони США.
Через російську війну проти України Сполучені Штати наростили власне виробництво боєприпасів, однак воно все ще на недостатньому рівні. Про це розповів заступник міністра оборони США Вільям Лаплант.
Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії… і зіграв на гітарі. Відео
Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії, щоб піднести музику як дипломатичний інструмент для просування миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів.
Форум