Спеціальні потреби

Українські паралімпійці – серед кращих спортсменів


14 золотих медалей та 5 місце у загальному заліку – такі результати української збірної за перший тиждень Паралімпійських ігор у Лондоні. Вкотре українські паралімпійці показують кращі результати за своїх колег без обмежень.

На лондонських іграх Україну представляють 155 спортсменів із 24 областей. Це – найчисленніша команда паралімпійців за часи незалежності країни.

Крім золота у здобутку українців 10 срібних та 13 бронзових медалей. Разом з тим спортсмени встигають встановлювати і світові рекорди. Так, плавець Євген Богодайко встановив рекорд у чоловічому комплексному плаванні на відстанні 200 метрів.

Плавання наразі є найуспішнішим видом для українців, так як найбільше нагород жовто-блакитні змогли вибороти саме тут. «Золота рибка паралімпійського плавання» Наталя Прологаєва додала ще одну чемпіонську нагороду до заліку країни, а також поборола світовий рекорд на 50 метрах вільного стилю. «Якщо чесно, я довго йшла до цього. Я хотіла цей результат, і зрештою його отримала. Всі ми працювали на рівних. І всі такі серйозні суперники були», – розказала Наталя Прологаєва журналістам. Вдома спортсменку чекають двоє синів, які теж займаються плаванням та вільною боротьбою.
Попри успішність української збірної на Паралімпіаді, висвітлюють рекорди паралімпійців замало, вважають у Національному комітеті спорту інвалідів України.

Не обійшлося і без скандалів щодо розподілу медалей за участю української збірної. Так, легкоатлетку Марію Помазан хотіли позбавити золотої нагороди через збій у програмі, яка оцінювала виступ. Але президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич заявив, що така причина не відповідає усім існуючим правилам та регламентам змагань. Врешті-решт, Міжнародний паралімпійський комітет присудив золото і українці, і спортменці з Китаю, якій хотів спочатку віддати нагороду.

Попри успішність української збірної на Паралімпіаді, висвітлюють рекорди паралімпійців замало, вважають у Національному комітеті спорту інвалідів України. В той час, коли британці вже побили рекорди відвідуваності Паралімпіади-2012, заявляє BBC. І як зауважив президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, глядачів цікавлять саме змагання та демонстрація сили волі. «Ми живемо з вами у світі, коли і здоровій людині нелегко. І в цей момент людина бачить безногу, сліпу, з каліцтвами людину, яка втратила якісь загальнолюдські функції, – і вона чемпіон у спорті та чемпіон по життю», – прокоментував BBC Валерій Сушкевич.

Наразі станом на понеділок Україну випереджають збірна Китаю та Великобританії; команди із Росії та Австралії мають подібну кількість золотих, але більше медалей іншого гатунку. Попереду ще тиждень змагань, і від жовто-блакитних паралімпійців вдома очікують ще багато нагород.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG