Спеціальні потреби

Опозиція та влада поділили День Незалежності


Збір для всіх о 10:30 ранку, але кожний на своїй площі – прихильники Партії регіонів збиралися на Софіївській, а прихильники ВО «Батьківщина» через дорогу – на Михайлівській.
Близько двох тисяч прихильників влади з прапорами Партії регіонів зібралося біля сцени на Софіївській площі
Ведучі вітали присутніх з Днем Незалежності, розповідали про те, хто з політиків скоро виступатиме, а потім вмикали музику. Навколо площі щільно стояли автобуси, на яких приїхали учасники мітингу, а по периметру за порядком спостерігали представники міліції.

Тим часом, через дорогу формувалася колона прихильників опозиції, які скандували гасла як за українську мову, так і за ув’язнену колишню прем’єрку Юлію Тимошенко. Об одинадцятій, колона з близько десяти тисячами учасників, рушила у сторону Софіївської площі і далі, до пам’ятника Тарасу Шевченка. На чолі йшли лідери опозиції Олександр Турчинов та Арсеній Яценюк. Багато з учасників акції були вдягнуті у вишиванки, а в руках тримали плакати з символікою об’єднаної опозиції або написами «Я люблю мову».

Коли колона опозиціонерів проходила повз Софіївську площу, на сцені голосніше увімкнули музику так, що майже не можна було розібрати вигуки «Владу – геть!» та «Імпічмент президенту».

Невдовзі після того, коли пройшли останні учасники ходи за опозиційних лідерів, на моніторах біля сцени з символікою Партії регіонів почалася трансляція виступу президента на честь Дня Незалежності. Віктор Янукович нагадав про кроки, які зробила Україна для зближення з ЄС – парафування угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. В той же час, він сказав, що процес євроінтеграції не повинен бути за будь-яку ціну.

«Проте інтеграція за будь-яку ціну: за рахунок втрати незалежності, економічних чи територіальних поступок, за рахунок дозволу втручатися у внутрішні справи – такий шлях ми ніколи не сприймали і не сприймемо. Свобода і незалежність – це найголовніша умова успіху і процвітання України», – сказав Янукович.

Голова держави також закликав пам’ятати, наскільки важливими для України є відносини з країнами СНД, особливо з Росією.«Нам необхідно всебічно розвивати співробітництво з нашими партнерами по СНД, адже саме там знаходиться найбільший ринок для українських товаровиробників. Тож ми не повинні залишати поза увагою інтеграційні процеси, що там відбуваються», – сказав Янукович.
Коли колона опозиціонерів проходила повз Софіївську площу, на сцені голосніше увімкнули музику так, що майже не можна було розібрати вигуки «Владу – геть!» та «Імпічмент президенту

В цей час представники опозиції, поклавши квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, розпочали свій мітинг. Першим звучало аудіозвернення з в’язниці Юлії Тимошенко. Вона закликала громадян до боротьби проти діючої влади. Після цього, з привітанням виступили лідери об’єднаної опозиції.

У другій половині дня, коли офіційні політичні виступи скінчилися, а музичні концерти заплановані на вечір ще не розпочалися, гості Києва з різних областей брали участь у спортивних змаганнях для всієї родини, чи приєднувалися до параду вишиванок.
XS
SM
MD
LG