Спеціальні потреби

Агентство Блумберґ: Україна зайняла в рейтингу здоров'я 99-е місце


У рейтингу здоров'я, складеному агентством Блумберґ, Україна зайняла 99-е місце з 145 країн, які зазнали аналізу. Інформаційне агентство використало дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, ООН і Світового банку. При цьому з сукупного індексу здоров'я, спеціально розробленого експертами Блумберґ, вираховувався індекс відповідних ризиків.

Фахівці прийшли до висновку, що найважливішими критеріями оцінки стану здоров'я населення країни є такі показники, як тривалість життя, дитяча смертність, причини смертності, а також смертність по різним віковим групам і очікувана тривалість життя чоловіків і жінок по досягненні 65 років.

Згідно з рейтингом, найбільш здоровими мешканцями планети стали громадяни Сінгапуру, за ними слідують італійці, австралійці, швейцарці та японці. У першу десятку країн з найкращими показниками здоров'я також увійшли Ізраїль, Іспанія, Нідерланди, Швеція та Німеччина.

Великобританії і Сполучені Штати зайняли, відповідно, 21 і 33 позиції рейтингу.
З держав колишнього СРСР найкращий індекс здоров'я - в Естонії, що опинилася на 57-му місці. Другий кращий показник у Грузії, яка розташувалася на 71 місці.

Вірменія та Латвія поділили 79 сходинку табелі про ранги, Литва - 81, Таджикистан - 84, Узбекистан - 85, Азербайджан - 87, Білорусь – 91, Росія - 97. З республік колишнього Радянського Союзу нижче України в рейтингу Блумберґ виявилися лише три середньоазійські республіки: Киргизстан (101), Туркменістан (104) і Казахстан (111).

В якості чинників ризику для здоров'я, що знижують рейтинг, фахівці врахували відсоток дорослих курців країни, вживання алкоголю, ожиріння, низьку фізичну активність, а також показники холестерину, кров'яного тиску і глюкози в крові.

Були також враховані кількість ВІЛ-позитивних громадян, екологічна ситуація та дитячі захворювання.

Гірше за всіх, згідно з даними агентства Блумберґ, справи зі здоров'ям йдуть у п'яти африканських держав - Мозамбіку, Чаду, Конго, Лесото і Свазіленду.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG