Спеціальні потреби

Народжувати по 3-4 дитини радять українкам у Мінохорони здоров'я


Населення Землі зростає, а українців стає все менше.

11-го липня світ відзначає Всесвітній день народонаселення. І хоча населення Землі сягнуло позначки 7 мільярдів та продовжує збільшуватись вгору, українців, навпаки, стає все менше. Одна із причин скорочення населення України - висока смертність.

Цього року ООН звернула особливу увагу на охорону репродуктивного здоров’я. За даними організації, понад 200 мільйонів жінок та дівчат-підлітків позбавлені вільного доступу до контрацептивів. Майже кожна країна позбавлена належного фінансування програм планування сім’ї.

В Україні ж рівень материнської смертності під час пологів перевищує показники країн ЄС. На це звертає увагу директор представництва Фонду народонаселення ООН в Україні, Нузхат Ехсан.
Рівень материнської смертності в Україні перевищує показники європейських країн. Недостатня якість медичного обслуговування матерів є причиною однієї п’ятої материнських смертей, яких можна було б уникнути.
Нузхат Ехсан
На її думку, держава зобов’язана за такої ситуації збільшити інвестиції у заходи із охорони репродуктивного здоров’я.

Іншою причиною популяційної кризи є погіршення здоров’я українців. Заступник директора Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства охорони здоров’я Валентина Коломейчук зазначає, що захворюваність серед населення зростає вже понад останніх п’ять років.

"У нас значно погіршилося здоров’я населення і зросла первинна захворюваність і чоловічого, і жіночого населення”, - каже Валентина Коломейчук.

За її словами, найбільше зростаює захворюваність серед дівчат 15-17 років, які або уже підходять до реалізації свого репродуктивного статусу, або найближчим часом підійдуть до того, аби народжувати дитину.

Один із шляхів вирішення останньої проблеми - інформування молоді про шкідливість зловживання алкоголем, тютюном, небезпеку зараження ВІЛ та іншими інфекціями. У цьому впевнені у Міністерстві охорони здоров’я.

Фонд народонаселення ООН вважає, що не тільки робота з молоддю, але й доступна медична допомога має велике значення.

Водночас на думку Валентини Коломейчук, для збереження кількості населення України (на позначці 45 мільйонів) треба, щоб кожна жінка в країні народила 3-4 дитини.

Втім, українці не поспішають народжувати. За даними опитування Research&Branding Group 81% українців не планують найближчим часом народження дитини. При цьому 10% відповіли позитивно, 6% ще не вирішили.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG