Спеціальні потреби

Темою цьогорічного Всесвітнього дня здоров’я ВООЗ оголосила старіння населення планети


Дедалі більше людей живуть довше, а кількість тих, кому за 65 лише зростає. Тож Всесвітня Організація Охорони Здоров’я у цьому році свій день народження святкує тим, що звертає увагу на стратегіях здорового та щасливого старіння.

Шелбі Герріс щойно відсвяткував свій сто одинадцятий день народження.

«Я намагаюся жити правильно. Бути щирим, любити кожного хто мене оточує і хочу, щоб вони любили мене», - дає він свій рецепт довголіття.

Деякі експерти кажуть, що такий позитивний настрій Геріса і є таємницею довголіття. Інші вказують на взаємозв’язок з тим, як швидко людина ходить. За словами лікарів, швидкість ходьби говорить про те, наскільки добре працюють інші системи організму. Втім, як би не було, експерти попереджають, що світ повинен готуватися до старіння населення.

«Кількість людей похилого віку, і не лише у США але й в усьому світі, зростає. Власне, у США найшвидшими темпами зростає група людей яким за 85», - говорить лікар Американського інституту геріатрії Ніл Букгольц.

За підрахунками ВООЗ, протягом наступних 5 років кількість людей віком у понад 65 років перевищить кількість дітей до 5 років. Тому цьогорічний Всесвітній День Здоров’я був присвячений саме старінню. Доктор Енріке Веґа, фахівец з догляду за здоров’ям осіб похилого віку при Панамериканській організації здоров’я, каже, що боротися з проблемами здоров’я ніколи не пізно. Здорове старіння, підкреслює лікар, пов’язано з соціальною та фізичною активністю, що підтверджують гравці цієї бейсбольної команди у передмісті Вашингтона. Ширлі Томпсон 75.

«У мене артрит пальців. Бачите гульки на руках? Гра з м’ячем не дозволяє, аби мої пальці закостеніли», - каже вона.

Доктор Веґа каже, що уряди країн повинні допомогти своїм літнім громадянам краще слідкувати за своїм здоров’ям:

«Це має бути комплексний підхід, лікувати свої хронічні хвороби і не дати собі стати інвалідом. Люди повинні бути знати як це робити».

На погляд експерта, уряди країн світу мусять запроваджувати спеціальні програми для людей похилого віку, щоби скоротити видатки у майбутньому. Він додає, що сьогодні уряди до стрімкого старіння їх населення ще не готові, і в тому їх слабкість.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG