Спеціальні потреби

Юрія Луценка ще раз визнали винним


Екс-міністра внутрішніх справ засудили на 2 роки ув’язнення за службову халатність. Юрія Луценка звинуватили у незаконному розтягуванні слідства у справі отруєння Віктора Ющенка. Нове покарання екс-міністр відбуде за рахунок попереднього вироку по іншій справі.

Суддя Печерського районного суду Києва Анна Медушівська зазначила, що у зв’язку із тим, що «Юрій Луценко був засуджений за здійснення більш тяжкого злочину до 4-х років позбавлення волі, більш важке покарання поглинає більш м’яке».

Також винними суд визнав і колишніх співробітників Департаменту кримінального розшуку МВС України Володимира Тарасенка та Олега Павленова. Їм заборонено займати організаційно-розпорядчі та адміністративні посади протягом 3 років, а також треба виплатити штраф.

Екс-міністр назвав свій вирок «вироком усій системі», а також зазначив, що «Україна абсолютно позбавлена можливості захисту простих та непростих людей».

Один із лідерів об’єднаної опозиції Олександр Турчинов так прокоментував вирок свого колеги:

«На цей раз Луценку винесли вирок за те, що він виконав рішення суду щодо продовження ОРД по справі отруєння Ющенка. Мабуть, коли б він не підписав цей дозвіл, його б засудили за не підписання».

Разом з тим, дружина Юрія Луценка повідомила журналістам, що найближчим часом її чоловіка відправлять у колонію Чернігівської області.

«Його відправлять до Менської колонії Чернігівської області. Ми готові. Валізи зібрані. Це не буде для нас несподіванкою», повідомила Ірина Луценко. «Влада думає, що вона ізолювала Луценка від суспільства. Зовсім ні, це суспільство ізольоване від нормальних людей», – додала вона.

Думку щодо етапування екс-міністра підтвердив прокурор Віктор Клименко. У п’ятницю він заявив, що після другого вироку підстав тримати Юрія Луценка в СІЗО немає, тому він буде етапований до місць позбавлення волі.
На цей раз Луценку винесли вирок за те, що він виконав рішення суду щодо продовження ОРД по справі отруєння Ющенка. Мабуть, коли б він не підписав цей дозвіл, його б засудили за не підписання.
Олександр Турчинов

Захисники Луценка не вважають вирок законним. Адвокат Олексій Баганець зазначив, що захист оскаржить вирок в Апеляційному суді. Також захист планує подати позов до Європейського суду з прав людини щодо порушення права на справедливий суд. Попереднє рішення із Страсбурга на користь Луценка Олексій Баганець розцінює як «проміжне», так як воно було винесено після засудження екс-міністра, і не може вплинути на звільнення з-під варти. Але захист збирається використати це як доказ, що вже під час досудового слідства порушувалось право Луценка на особисту недоторканість та свободу.

У четвер співдоповідачі Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) по Україні Майліс Репс та Марієтта Пурбе-Лунден закликали президента Віктора Януковича втрутитися у справи колишніх політиків політичним шляхом, так як сьогоднішня ситуація загрожує євроінтеграції України та її демократичного розвитку.

«Задля євроінтеграції України та її демократичного розвитку Юлія Тимошенко та Юрій Луценко мають бути звільнені до виборів, навіть, якщо їхні процеси оскарження вироків все ще продовжуватимуться», – заявили співдоповідачі ПАРЄ. Також вони привітали нещодавнє звільнення екс-виконуючого обов’язки міністра оборони України Валерія Іващенка.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG