Спеціальні потреби

США обіцяють довготермінову допомогу Пакистанові


Американські посадовці обіцяють у довготерміновій перспективі допомогти Пакистану оговтатися від найгіршої катастрофи за всю історію існування цієї країни. Три тижні безперервних мусонних злив забрали там життя 1600 людей і завдали шкоди ще 20 мільйонам. Разом з тим, за намірами американців криється ще одна мета: вони хочуть досягти кращого ставлення до США у Пакистані.

Американські військові гелікоптери доставляють допомогу людям у регіонах, які найбільше постраждали внаслідок стихії. Держдепартамент США говорить, що допомога уже надана на суму у понад 76 мільйонів доларів. Спеціальний посланець до Афганістану і Пакистану Ричард Голбрук висловив сподівання, що ця допомога змінить ставлення пакистанців до Сполучених Штатів:

«Люди у Пакистані побачать, що коли прийшла криза – то не китайці, не іранці, і навіть не Євросоюз надавали допомогу, а Сполучені Штати».

Дослідження, проведені центром П’ю (Pew) незадовго до повені, показують, що близько 60 відсотків пакистанців вважають Сполучені Штати ворогом. Анти-американізм серед іншого викликаний бомбардуванням американськими безпілотними літаками об’єктів терористів на пакистанській території. Жертвами таких ударів часто стають мирні жителі. Втім, допомога американців під час лиха змінює ставлення до них.

«Америка, допомагає потребуючим. Мене це здивувало», - визнав один з отримувачів допомоги.

Чимало пакистанців незадоволені надто повільною реакцією на катастрофу пакистанського уряду.

У понеділок протестуючі палили шини від автомобілів і блокували дороги.

ООН закликала світ надати екстрену допомогу на суму у 460 мільйонів доларів. Однак, поки що лише третина цієї допомоги надійшла до потребуючих. Євросоюз обіцяє розглянути можливість збільшення допомоги Пакистану.

Речник Європейського Союзу Ферран Тарраделлас Еспуні каже:

«Оскільки ця повінь є однією з найгірших за останні 80 років, то можливо допомоги, яку Комісія погодилася виділити, буде недостатньо».

А тимчасом у регіоні катастрофи занепокоєні можливою епідемією холери. За оцінкою ООН, у Пакистані під загрозою є здоров’я 3,5 мільйонів дітей.


XS
SM
MD
LG