Спеціальні потреби

Янукович: Держава не мусить відповідати за гріхи місцевих князьків


Янукович: Держава не мусить відповідати за гріхи місцевих князьків

Український президент зустрівся із представниками місцевої влади. На так званій Раді регіонів Віктор Янукович говорив про реформи та про корупцію в регіонах.

За словами Януковича, звернення підприємців та простих громадян свідчать, що в регіонах досі існує «механізм кругової поруки». Зокрема, президент звернув увагу, що багато хто використовує адміністративні комісії та перевірки середніх підприємців як окреме джерело збагачення.

«Я не буду терпіти цієї ганьби. Держава не мусить відповідати за гріхи місцевих князьків», заявив Віктор Янукович. Президент додав, що на сьогодні існує приблизно 400 000 кримінальних справ, порушених за фактами вчинення злочинів службовцями. «Йдеться про хабарі, де сума становить цифру з багатьма нулями», говорить Янукович.

Також Віктор Янукович дорікнув тому, що корупція існує і в земельній сфері. За його словами, місцеві органи влади передають землю у приватну власність, і держава не отримує з цього жодної копійки.

Звернув увагу Янукович й на те, що попри достатню заготовку зерна, не всі області закупили необхідні ресурси. «Я хотів би підкреслити: своєю бездіяльністю ви створюєте загрозу необґрунтованого зростання цін на хліб», сказав президент.

Коментуючи проблему корупції та паралельних реформ чинного уряду, директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко заявив, що все взаємопов’язано. В ефірі 5-го каналу політолог наголосив, що неможливо проводити ефективні реформи в умовах корупції.

«Одна з причин – це зв’язок, або навіть інтеграція, влади і бізнесу, якщо його не розірвати проблеми будуть», зазначив Володимир Фесенко.

Раду регіонів Віктор Янукович створив на початку своєї президентської діяльності. Орган покликаний бути консультативно-дорадчим та створений задля взаємодії між гілками влади та представниками влади в регіонах.

XS
SM
MD
LG