Спеціальні потреби

Нові кадрові перестановки від Януковича


Нові кадрові перестановки від Януковича
Нові кадрові перестановки від Януковича

Перший віце-прем’єр Андрій Клюєв став секретарем Ради національної безпеки і оборони України. Натомість колишня секретар РНБО Раїса Богатирьова стала віце-прем’єром, а також очолила міністерство охорони здоров’я.

Новопризначеному секретарю президент Віктор Янукович поставив завдання розбудовувати безпековий сектор держави, а також cкоординувати роботу правоохоронних органів та спецслужб. Про це президент сказав, представляючи Андрія Клюєва апарату РНБО.

Однопартійники Клюєва переконані, що управлінський досвід екс-віце-прем’єра допоможе йому підвищити ефективність Ради національної безпеки і оборони України. Народний депутат, радник президента Анатолій Кінах вважає, що РНБО виконує важливі функції захисту національної безпеки країни.

«Нове призначення Андрія Клюєва дасть можливість формування ефективних напрямків стратегії розвитку держави. Особливо в контексті таких важливих складових, як енергетична, продовольча, транспортна та інформаційна безпеки країни», - цитує слова політика прес-служба Партії регіонів.

Позитивно відгукується про призначення і член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Олександр Кузьмук. На думку депутата, Клюєв зможе надати РНБО “друге дихання”.

Сам Андрій Клюєв зазначив, що його пріоритети на новій посаді - енергетична незалежність, реформи силових відомств та подолання корупції у правоохоронних органах. На думку нового секретаря РНБО, від вирішення цих завдань залежатиме конкурентноспроможність України та її перспективи в найближчі роки. Але економічній та енергетичній безпеці Андрій Клюєв надав першочергову роль.

“Дорогі енергоресурси і величезні енерговтрати - це ціна кожного нашого товару, це мільярди коштів, недодані пенсіонерам, освіті та охороні здоров’я”, заявив новий секретар РНБО.

В ролі Клюєва як “другого дихання” РНБО сумнівається глава комітету з питань національної безпеки та оборони, лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко. “В цьому призначенні я не бачу прагнення Януковича якимось чином надати нове дихання РНБО і його апарату, тому що ця структура, як виявилося, не цікавила президента з самого першого дня”, зазначив Анатолій Гриценко. За словами політика, на базі РНБО буде розгорнутий виборчий штаб Партії регіонів, який очолить Андрій Клюєв. “Там територія, закрита від сторонніх очей, якраз для цього підходить”, зіронізував Анатолій Гриценко.

Опозиція ж вбачає у такій перестановці кадрів розкриття нещодавнього корупційного скандалу, пов’язаного із продажем “тушок”.

«Розкриття корупційної схеми, яка давно існує в парламенті та безсумнівно курується людьми Януковича, змусило владу замітати сліди. Саме тому з публічної політики виводять ключових кураторів процесу скупки депутатів», - заявила партія “Батьківщина”.

Експерти зазначають, що це не останні кадрові зміни з боку Банкової.

XS
SM
MD
LG