Спеціальні потреби

В ООН голосуватимуть за резолюцію з вимогою до Росії вивести війська з України


Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час засідання Генеральної Асамблеї ООН з нагоди річниці вторгнення Росії в Україну та розгляду ухвалення резолюції щодо України в штаб-квартирі ООН, Нью-Йорк. США, 22 лютого 2023 року. REUTERS/Eduardo Munoz
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час засідання Генеральної Асамблеї ООН з нагоди річниці вторгнення Росії в Україну та розгляду ухвалення резолюції щодо України в штаб-квартирі ООН, Нью-Йорк. США, 22 лютого 2023 року. REUTERS/Eduardo Munoz

Очікується, що у четвер, до річниці російського вторгнення Генеральна Асамблея ООН має проголосувати за поданий Україною проект резолюції, який закликає Росію покинути Україну та наголошує на терміновій необхідності знайти «всеосяжний, справедливий і міцний мир відповідно до принципів Статуту ООН».

Згідно з проектом резолюції, який не має обов’язкової сили, Росію закликають до негайного припинення вогню, також документ наголошує на необхідності відповідальності за воєнні злочини. Генеральна Асамблея, скликана відзначити річницю вторгнення Росії.

Виступаючи на екстреній позачерговій сесії ООН у середу, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш підтвердив свою позицію, що вторгнення Росії є незаконним і порушує Статут ООН. Він підтвердив, що ООН і далі виступає за збереження «суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав міжнародне співтовариство підтримати його країну через рік війни Росії проти його народу.

«Рік по тому, незважаючи ні на що, Україна ефективно захищається від набагато сильнішого ворога, і я звертаюся до вас: це вирішальний момент, щоб продемонструвати підтримку, єдність і солідарність», – сказав Дмитро Кулеба. – Це момент, щоб довести, що ви підтримуєте Статут ООН».

«Ми повинні надіслати сильний і чіткий сигнал про те, що Статут ООН, включаючи принципи суверенної рівності та територіальної цілісності держав, має слугувати основою для процесу мирного врегулювання», – сказав Кулеба.

Посолка США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що резолюція сприятиме дипломатії, діалогу та міцному миру в Україні.

«Колеги, це голосування увійде в історію. У першу річницю цього конфлікту ми побачимо, якою є позиція країн світу в питанні миру в Україні», – сказала вона.

Говорячи про свою власну поїздку в Україну наприкінці минулого року, Томас-Грінфілд сказала, що «важко переоцінити, скільки непотрібних страждань і болю спричинив президент Путін».

Як повідомляв «Голос Америки» у середу, у своєму виступі Томас-Грінфілд особливо наголосила на відповідальності Росії за скоєні злочини.

«Докази звірств та інших злочинів продовжують накопичуватися, – сказала посолка. – Комісія повинна мати можливість продовжувати свою важливу роботу. Має настати відповідальність за звірства Росії».

Головний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що війна в Україні охоплює весь світ і є «кричущим порушенням міжнародного права».

Представник Росії Василь Небензя закликав країни проголосувати проти проекту резолюції, який він назвав «вихолощеним» та «відірваним від реальності». За його словами, якщо він буде прийнятий, він буде використаний київським режимом і Заходом у своїй антиросійській пропагандистській кампанії проти Москви.

«Чи є у нас підстави довіряти заявам, які сьогодні роблять представники Заходу, коли вони говорять, що вони хочуть миру?» – запитав посол Росії Василь Небензя. За його словами, Захід показав «своє справжнє обличчя» і свою мету озброїти Україну, щоб завдати «стратегічної поразки» Росії та «розчленувати і знищити її».

Небензя наполягав, що Москва не перешкоджає миру.

«Ми готові до пошуку серйозного і довгострокового дипломатичного рішення. Ми неодноразово заявляли про це, – сказав Небензя. – Наші опоненти ще не оговталися від своїх марних ілюзій, що вони можуть перемогти ядерну державу».

Україна та її союзники сподіваються на значну кількість голосів під час голосування, запланованого на четвер, щоб дати сигнал Москві, що міжнародна підтримка України залишається сильною через рік після початку конфлікту. Майже 70 країн виступили співавторами тексту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG