Спеціальні потреби

У Мексиканській затоці продовжуються намагання обмежити вилив нафти


У Мексиканській затоці робітники намагаються стримати величезний вилив неочищеної нафти, яка вже досягає заповідної зони уздовж південного узбережжя Сполучених Штатів.

Інженери з нафтової компанії Бритиш Петроліум продовжують опускати на дно затоки великий сталевий купол, завданням якого є припинити витікання щодня сотень тисяч літрів нафти із свердловини з часу, коли два тижні тому на нафтовій платформі стався вибух і пожежа, після чого платформа затонула.

Представники Бритиш Петроліум кажуть, що до наступного тижня купол повинен бути готовий збирати нафту і передавати її на судно на поверхні затоки.

Тимчасом у четвер нафта досягла островів неподалік узбережжя штату Луїзіана, завдаючи шкоди незайманій природі.

Міністр внутрішніх справ США Кен Салазар заявив у четвер репортерам, що до 28 травня, коли має бути закінчене федеральне слідство в справі витоку нафти, уряд не даватиме дозволу на пошуки нафти у прибережних водах Сполучених Штатів. Він також сказав, що компанія Бритиш Петроліум та її партнери зробили «деякі великі помилки» і що тепер на «карту поставлене майбутнє цієї компанії». Однак міністр Салазар не вдавався у подробиці.

Це вперше, що купол для збирання нафти з пошкодженої свердловини буде опущено на таку велику глибину – приблизно півтора кілометра. Представник Бритиш Петроліум сказав, що компанія не може гарантувати успіху цього плану.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG