Спеціальні потреби

Обама закликає американських виробників бути конкурентними на світовому ринку


Відразу після оголошення промови про стан держави у вівторок, Барак Обама вирушив у штат Вісконсин. У місті Манітовок президент за три години встиг побувати на трьох підприємствах – на алюмінієвому заводі, на фабриці з виробництва вітрових турбін і на заводі Оріон, що випускає енергозберігаючі лампи.

Завоювати майбутнє – це продовження тези, яка стала лейтмотивом промови президента про стан держави, оголошеної у вівторок. У своїй промові президент розповів про намір започаткувати нову федеральну програму фінансової допомоги американським компаніям з метою посилення їх конкурентоспроможності на світових ринках. Республіканців, які наполягають на скороченні урядових витрат, це непокоїть.

Для того, щоб проілюструвати свою позицію, президент згадав про запуск півстоліття тому радянського супутника, який спонукав США розвивати свою космічну програму і висадитися на місяці. Цікаво, що саме у місті Манітовоку у 1962-му впав уламок першого радянського супутника. Обама вважає це своєрідним знаком:

«Тут, у Манітовоку, ми переможемо і у змаганні XXI-го століття».

Обама вважає, що конкуренція з країнами Східної Азії – не просте завдання:

«Китай робить великі інвестиції у нові технології. Вони контролюють велику частку ринку сонячних панелей, і частково тому, що ми зі свого боку проґавили момент».

Світова конкуренція – ці слова Обама неодноразово повторював у виступах протягом останніх тижнів. І повторив їх у Манітовоку:

«У час, коли Америка стикається з посиленням конкуренції з боку інших держав світу, ми повинні докласти більших зусиль».

Для цього, каже президент, компанії повинні наймати більше працівників на місцях. Сім років тому, на заводі «Оріон» був лише один працівник, сьогодні їх 250.

Обама каже, що потрібно розвивати нові технології. Через чотири роки президент хоче побачити на американських автошляхах мільйон електричних авто. Вже до 2035-го року він планує, щоб 80% електроенергії в країні надходило з екологічно чистих джерел.

Говорячи з працівниками заводів у Вісконсині, президент насправді звертався до політиків у Вашингтоні. У їхніх руках доля його ініціатив. Але Обама переконаний, що все задумане, вдасться здійснити.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG