Спеціальні потреби

Кім Чен Ір залишився генсекретарем Трудової партії КНДР


Сину лідера КНДР, 27-річному Кім Чен Уну присвоєно звання генерала армії
Сину лідера КНДР, 27-річному Кім Чен Уну присвоєно звання генерала армії

Кім Чен Ір – залишається генеральним секретарем Трудової партії Північної Кореї. Члени з’їзду партії переобрали свого лідера і передачі влади, не зважаючи на розмови про поганий стан здоров’я Кім Чен Іра, не відбулося. Напередодні експерти прогнозували, що країну може очолити син генсека, Кім Чен Ун. Натомість, з’їзд партії зробив сина для початку генералом армії. Це на думку аналітиків, сигнал, що УН таки стане лідером країни але пізніше.

У вівторок державне телебачення Північної Кореї зачитало наказ керівництва партії за підписом Кім Чен Іра. У документі, серед іншого згадується, що молодшому сину генсека присвоїли звання генерала.

Колишній посол США у південній Кореї Дональд Ґреґ зазначає: «На мою думку, зміна керівництва буде поступовим процесом. Я думаю, Кім Чен Ір сподівається, що у нього вистачить здоров’я на період, коли він зможе підготувати сина до переходу влади, так само як його колись підготував його батько».

Про молодшого сина лідера Північної Кореї відомо дуже мало. Вважається, що йому 27 років і що він вчився у Швейцарії під іншим ім’ям.

Дональд Ґреґ зазначає: «Ми знаємо, що він отримав освіту у Швейцарії. Ми знаємо, що він був великим прихильником баскетболіста Майкла Джордана і трохи говорить англійською. Він виглядає як звичайний молодий чоловік. Судячи з фотографій, симпатичний. Це все, що ми про нього знаємо. Але ми можемо зробити висновки, що провчившись у Швейцарії два роки, він знає про Захід набагато більше, ніж його батько чи дід. І це хороша новина».

Поки не відомо чи отримає син впливову посаду в керівництві партії, як це було з його батьком. Кім Чен Ір став другою людиною в партії у 1973-му році. Однак, лише у 80-му, під час попереднього великого з’їзду, його було оголошено наступником батька. Передача влади відбулась лише у 1994-му після смерті Кім Ір Сена. Однак, посол Ґреґ каже, що цим разом процес переходу важелів управління країною можливо буде значно швидшим:

«Я думаю, Кім Чен Ір має проблеми зі здоров’ям і відчуття смерті змушує його прискорити процес передачі влади».

Поки син не готовий взяти важелі управління країною, Кім Чен Ір, схоже, застрахувався від втрати влади родиною. Окрім сина він зробив генералом свою сестру та одного з вірних соратників. Таким чином, за оцінкою експертів, їм відводиться роль координаторів передачі влади від батька до сина на випадок раптової смерті Кім Чен Іра.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG