Спеціальні потреби

USA/USA допомагає українцям навчатися у США

Бажання навчатися за кордоном було колись, ледь не для кожного українського школяра, недосяжною мрією. Але тепер, завдяки різноманітним американсько-українським програмам, це не виглядає такою вже й великою проблемою, хіба-що коштовна оплата самого навчання. Посприяти українським студентам взялася американська організація USA/USA, яка допомагає їм отримати повні стипендії на увесь період навчання.

Абітурієнтів іноземних вузів найбільше турбує те, як оплатити коштовне навчання у тому ж Гарварді, чи Єльському університеті. Адже освіта в таких закладах обходиться, в середньому, у сто п’ятдесят тисяч доларів. Посприяти українським школярам у вирішенні цих питань взялася заснована у США організація USA/USA, яка допомагає студентам отримати повні стипендії на увесь період навчання.

Організація USA/USA працює вже сімнадцять років. Все починалося з одного студента, згадує засновник програми Богдан Оришкевич, а тепер листи із запрошенням подаватися на неї розсилаються до кількох тисяч українських шкіл. І все це заради того, аби відібрати десятьох найперспективніших учнів, які матимуть гарні шанси отримати стипендію на навчання у престижних закордонних вузах.

«Вони мусять долучити оцінки за останні чотири роки, рекомендації від учителів чи школи, рекомендації від друзів. Вони мусять написати нариси, пройти інтерв’ю, потім здати екзамени з математики і англійської мови, і тільки тоді - інтерв’ю зі Сполученими Штатами», - каже Оришкевич.

Організатори наголошують, що не надають стипендії, а лише інформують, де і як її можна отримати та допомагають абітурієнтам із іспитами. Зокрема після відбору найкращих десяти учнів, організація безкоштовно проводить для них у Криму спеціальний дванадцятиденний навчальний семінар.

«Ми платимо за всі іспити, надаємо підручники для підготовки до тих іспитів, і морально їх підтримуємо». – каже Богдан Оришкевич.

Податися на програму коштує мінімальних зусиль – це можна зробити не виїжджаючи за межі рідного міста чи села. Навіть інтерв’ю з кандидатом проходить у телефонному режимі. І все це безкоштовно. Подаватися мають право не лише випускники, але й учні восьмого, дев’ятого і десятого класів. Організатори пояснюють, що процес підготовки абітурієнта може затягтися, і інколи це забирає не один рік. Вони зізнаються, що не завжди перемагають найздібніші учні. Досить часто буває навпаки, коли аплікат перемагає наполегливістю.

Богдан Оришкевич згадав, наприклад Михайла Лемеша, з Запоріжжя, який, як сказав він, ледве знав англійську мову, але сьогодні вчиться у Гарварді. І це навчання у Гарварді коштувало Михайлові п’ять років наполегливої праці та підготовки.

«Я не можу сказати, що цей хлопець є супер обдарованим, - зазнашив Оришкевич, - але в нього була наполегливість. Він ніколи не втрачав надії. Часом він здавав іспит, не був задоволений результатом і просив: «заплатіть – мені знову» …. і я за нього знову платив. Часом він два рази на місяць здавав той самий екзамен, проявляючи тим свою наполегливість».

Подібну історію розповідає інший учасник програми USA/USA Стас Веселовський, із Керчі:

«Мені подзвонив доктор Оришкевич - годину розповідав який я хороший аплікант і сказав, що він мене не бере. Пояснив, що саме мені треба виправити. Я виправив і наступного року таки поступив».

Чимало студентів були прийняті у програму з першого разу. Щоправда деякі зізнаються, що такого від себе вони навіть не очікували.

Катерина Козирицька з Масачусетського інституту технологій, яка також із міста Керч, згадує:

«Я отримала листа від Марини Баєвої, подивилася скільки людей поступають на різні програми, і подумала: якщо вони змогли, то й я зможу».

За період існування програми за кордон на навчання виїхало вже майже 50 студентів і організатори кажуть, що це лише початок. Проблема, говорять вони, полягає лише в одному – чимало учнів сьогодні недооцінюють свої здібності і, як наслідок, навіть не подають заявки на участь у програмі.

Веб-сторінка програми USA/USA - www.ukrainianscholarships.org

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG