Актуально
- Голос Америки
Генсек НАТО: Ми повинні посилити підтримку України

Лідери НАТО та Євросоюзу у вівторок підписали декларацію про посилення співпраці з метою протистояння російській агресії та посилення безпеки в регіоні.
“Ми повинні продовжувати зміцнювати партнерство між НАТО та Європейським Союзом. І ми повинні посилити підтримку України”, - заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Брюсселі під час спільної прес-конференції із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн з нагоди підписання спільної декларації про партнерство.
За словами Столтенберга, підписання декларації між НАТО і ЄС є важливим сигналом міжнародних партнерів на противагу очікуванням з боку Москви: “НАТО та Європейський Союз єдині у нашій підтримці України”.
“Ми повинні продовжувати підтримувати Україну”, - наголосив генеральний секретар альянсу. - "Це як ніколи важливо. Майже рік тому, через кілька годин після вторгнення Росії в Україну 24 лютого, ми троє зустрілися тут, у штаб-квартирі НАТО. Президент Путін хотів забрати Україну за кілька днів і розділити нас. В обох випадках він явно не досягнув свого. Російські війська були відбиті відважними українськими силами. І НАТО, і Європейський Союз виступили на підтримку України”.
Столбенберг наголосив, що війна в Україні матиме довготривалі наслідки для безпекової ситуації в Європі.
“Режим у Москві хоче іншої Європи. Він хоче контролювати своїх сусідів. І бачить демократію та свободу як загрозу. Це матиме довготривалі наслідки для нашої безпеки. Тому ми повинні продовжувати зміцнювати життєвоважливий трансатлантичний зв’язок у НАТО”, - вважає посадовець.
На зустрічі наголосили, що партнерство усередині НАТО стане ще важливішим, коли Фінляндія та Швеція стануть повноправними членами альянсу.
Відповідаючи на питання про потенційне зменшення військових запасів в країнах НАТО, у зв'язку з наданням озброєння Україні, Столтенберг зазначив: “Я сказав союзникам, що якщо їм доведеться вибирати між виконанням усіх інструкцій НАТО щодо запасів можливостей або підтримкою України, то важливіше підтримувати Україну. І тому протягом багатьох місяців ми змогли надати Україні безпрецедентний рівень підтримки. Але, звичайно, коли ми виснажуємо наші запаси, є лише одне довгострокове рішення – виробляти більше”.
“Не варто недооцінювати Росію. Вони мобілізують більше військ, наполегливо працюють, щоб придбати більше обладнання, боєприпасів, і вони продемонстрували готовність страждати, але продовжувати війну. І немає жодних ознак того, що президент Путін змінив загальну мету своєї жорстокої війни проти України. То ж ми маємо бути готовими до довготривалої перспективи”, - сказав генеральний секретар НАТО про війну в Україні.
Він також привітав нові заяви упродовж останніх днів від Сполучених Штатів, Німеччини, Франції про надання Україні нових типів бронетехніки, БМП та інших типів озброєння.
"Я вітаю зосередження уваги на системах озброєння, але вважаю, що ми також повинні переконатися, що йдеться не лише про надання більшої кількості систем, комплексів та озброєння, але також треба переконатись, що ті системи, комплекси та зброя, яку ми вже надали, працюють належним чином", - наголосив Столтенберг.
Як повідомляв "Голос Америки", 20 січня у Німеччині на американській військовій базі Рамштайн очікується зустріч представників країн так званої «Української оборонної контактної групи» (Ukraine Defense Contact Group), що об’єднує кілька десятків держав - донорів зброї для України.
А в Парижі 22 січня відбудеться спільне засідання урядів Франції та Німеччини - найбільших країн Євросоюзу, від яких очікують збільшення військової допомоги Україні, зокрема, можливе надання важкої бронетехніки.
Всі новини дня
"Спринт і марафон". Три фактори успіху України назвала нова представниця США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер

Відбудова України - тема, яку активно обговорювали під час візиту президента України Володимира Зеленського до США. Своє бачення шляху України до успіху озвучила новопризначена представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер на круглому столі з економічного відновлення України в Нью-Йорку. Вона також взяла участь в зустрічі президента США Джо Байдена із Зеленським у Вашингтоні.
Переконати інвесторів вкладати в Україну кошти - це і спринт і марафон, каже Пріцкер. Вона переконана - саме зараз час для реформ та зближення з Європою. А міжнародний бізнес, який працює в Україні, покладає на неї надії на прискорення реформ в Україні. "Її роль зараз - це почути бізнес в Україні", - говорить президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер.
Пріцкер назвала три напрямки дій які, на її думку, створять умови для зростання бізнесу і інвестицій до України. Серед них:
- Європейська інтеграція. "Навіть під час і точно після того, як Росія програє свою загарбницьку війну, Україна має умови економічного зближення з Європою: освічена талановита робоча сила, родюча земля, видобування природних ресурсів та доступ до єдиного європейського ринку. Це складові успіху. Вони є навіть зараз".
- Реформи. Зараз, каже Пріцкер, Україна має "вікно можливостей для реформ". "Глибокий патріотизм українського народу та національний консенсус об'єднані на користь проведення реформ, які створюють умови для майбутнього успіху України. І ми всі знаємо, що ці реформи мають відповідати очікуванням приватного сектору, щоб бізнесу було комфортно в цьому середовищі і він був готовий ризикувати і інвестувати".
- Спринт та марафон. Так охарактеризувала Пріцкер політику економічне відновлення України. "Маємо планувати європейську Україну інтегровану до світових ринків з довгостроковим сталим розвитком на основі чистих, цифрових, конкурентних технологій. Це марафон. А, щоб ви знали, я марафонниця. Однак, потрібні також і результати прямо зараз, надати імпульс відновленню, щоб українці могли впевнено повертатись додому і починати будувати на майбутнє. Це спринт".
В бізнесі очікують, що Пріцкер активно працюватиме із покращення бізнес-середовища в Україні й дослухатиметься до тих компаній, які вже працюють в країні, каже Гундер в інтерв'ю Голосу Америки.
"Спочатку її головний фокус буде на компаніях, які вже працюють в Україні, щоб це були найкращі амбасадори", - додає він.
Гундер каже, хоча Пріцкер працюватиме на пів ставки, але "дуже активно подорожуватиме і, думаю, що дуже скоро оголосять дату, коли вона приїде в Україну".
Американський бізнес, який працює в Україні сподівається, що Пріцкер спонукатиме уряд до реформ.
"Вона підтримуватиме бізнес, але також займатиметься підтримкою реформ. Надзвичайно важливо, щоб зараз реформи відбулися, і це відбулося саме для українців. Ми бачимо, що існує попит на ці реформи, щоб Україна реформувалася, щоб інвестори почували себе комфортно, щоб заходили до країни", - каже Гундер.
Коментуючи призначення Пріцкер, держсекретар США Ентоні Блінкен висловив переконання, що вона - найкраща кандидатура, щоб очолити координацію міжнародних зусиль та зусиль в США з економічного відновлення України.
"Найбільший скарб України - люди", - додав Блінкен. Він наголосив: попри значну шкоду, якої російська загарбницька війна завдала українській економіці, українці вже відбудовують втрачене і "будують із поглядом у майбутнє".
- Голос Америки
Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.
У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.
Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.
Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:
– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;
Також США відправлять в Україну
– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.
Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.
За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.
Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.
Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.
Дивіться також:
- Голос Америки
США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.
Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.
Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.
«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.
Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.
«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.
Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.
«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.
У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.
"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.
Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео
Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.
Форум