Спеціальні потреби

Автоіндустрія США висуває свої вимоги до газового пального


Автоіндустрія висуває свої вимоги до газу
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Автоіндустрія висуває свої вимоги до газу

Завдяки новим технологіям гідравлічного буріння Сполучені Штати стрімко нарощують об’єми видобутку сланцевого газу. Експерти вивчають, чи може дешевший та екологічно чистіший природний газ використовуватися у якості автомобільного пального і замінити бензин. Дослідницька компанія у Г’юстоні експериментує з методами переробки природного газу у доступніші для споживання форми. Компанія придумала спосіб перетворення газу на рідину, яку модна заливати у машину, замість звичайного бензину, без переобладнання двигуна.

У Сполучених Штатах зареєстровано близько 250 мільйонів пасажирських автомобілів. Разом вони щодня споживають майже півтора мільярда літрів бензину.

У штаті Оклагома альтернативу нафтопродуктам на заправках почав складати стиснутий природний газ – CNG.

Власниця автомобіля, обладнаного спеціальною газовою установкою, Етел Клейтон, задоволена результатом:

«Це не лише економить мені купу грошей. Але газ також кращий для довкілля, і він зберігає у кращому стані двигун моєї машини».

Компанії, що займаються видобутком газу в Оклагомі допомагають встановлювати по всьому штату станції заправки стиснутим природним газом. Існують також додатки до телефонів, завдяки яким можна знайти подібні заправки і в інших штатах. Етел пояснює:

«Додатки побудують ваш маршрут так, щоб ви завжди мали можливість заправитись стиснутим газом. Так що стає простіше».

Але експерти досить скептично налаштовані стосовно майбутнього стиснутого газу для автотранспортної галузі. CNG не зможе замінити бензину без значних капіталовкладень в інфраструктуру.

Саме на це звертає увагу головний економіст Американського нафтового інституту Джон Фелмі:

«Проблема в тому, що понад 170 тисяч заправок по всій країні належать малим власникам. У них просто немає грошей. Для того, щоб забезпечити можливість заправляти машини газом, у заправку потрібно вкласти 200 тисяч доларів».

На думку Фелмі, інша форма природнього газу – зріджений газ, або LNG, є більш перспективною для автомобільної галузі, в першу чергу для вантажних перевезень. Але далекобійники також не поспішають переобладнувати свої машини. Фелмі пояснює:

«Типова вантажівка, яка їздить на зрідженому газі LNG, обійдеться її власнику на 80 тисяч доларів дорожче, ніж аналогічна з бензиновим двигуном».

Щоб альтернативне пальне було сприйняте ринком, потрібно, щоб воно було фінансово та економічно вигідним. Крім того, воно має бути зручним для споживача, який не хоче змінювати свою поведінку.
Джордж Бояджіан
Але якщо природний газ можна стискувати і зріджувати, чи можливо його перетворити у рідину, яку б можна було заливати у автомобільний бак замість звичайного бензину?
Саме над цим завданням працюють зараз декілька компаній у США.

У штаті Нью-Джерсі Прімус Грін Енерджі вже провела успішні тестування такого палива і почала будівництво першого заводу з його виробництва. Керівники компанії сподіваються що зможуть постачати рідкий газ на звичайні заправки, як альтернативу бензину. Пояснює представник компанії Прімус Ґрін Енереджі Джордж Бояджіан:

«Щоб альтернативне пальне було сприйняте ринком, потрібно, щоб воно було фінансово та економічно вигідним. Крім того, воно має бути зручним для споживача, який не хоче змінювати свою поведінку».

За словами Бояджіана, щоб використовувати їхнє пальне, не потрібно змінювати конструкцію автомобільних двигунів чи суттєво переобладнувати заправні станції. А каталізатори, які застосовуються у процесі зрідження газу, роблять пальне екологічно чистішим, оскільки в ньому майже не має бензолу та сірки.

«Уряд США встановив жорсткі стандарти якості та екологічності автомобільного пального. Рідкий газ нашого виробництва перевершує встановлені стандарти», – каже Джордж Бояджіан.

Бояджіан каже, що крім природного газу, перетворювати на рідке пальне можна і синтетичний газ, виготовлений з біопального.

Знадобляться десятиліття поки таке паливо повністю витіснить з автошляхів бензин, виготовлений з нафтопродуктів. Але, за словами експертів, людство вже почало робити кроки в цьому напрямку.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG