Спеціальні потреби

Медведєв визнав, що санкції завдають великої шкоди Росії


Прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв у вівторок говорив про значні економічні проблеми, з якими зіткнулася його країна через міжнародних санкцій, проте він зазначив, що все могло бути набагато гіршим, і що ситуація поступово налагоджується.

Говорячи про західні санкції, введені торік у зв’язку з діями Росії в Україні, Медведєв сказав: «Втрати через обмеження – значні. Згідно з підрахунками деяких іноземних експертів, Росія в загальному втратила 25 мільярдів євро, або 1,5 відсотка свого ВВП. У 2015 році ця цифра може збільшитися в кілька разів», – сказав він під час щорічної промови в Держдумі РФ.

За словами прем’єра, в першу чверть нового року російська економіка скоротилася на два відсотки, однак ситуація стабілізується і все могло бути гірше.

Він приписав санкції приєднанню українського Криму Росією навесні минулого року, зазначивши, однак, справедливість «історичного» кроку.

«Для багатьох повернення Криму стало відновленням історичної справедливості, що за своїм значенням можна поставити в один ряд з падінням Берлінської стіни, об’єднанням Німеччини, або повернення Гонконгу і Макао під юрисдикцію Китаю», – сказав глава уряду.

Незважаючи на стабілізацію ситуації, продовжив прем’єр, не повинно бути «ілюзій» щодо труднощів, викликаних падінням цін на нафту і «іншими обставинами, вирішити які ми були не в змозі».

Він зазначив, що Росія була і в набагато гірших ситуаціях і здатна подолати труднощі: «У разі посилення зовнішнього тиску і подальшого падіння цін на нафту, нам доведеться розвиватися в новій економічній реальності. Я впевнений, що ми зможемо жити навіть у такій реальності. Досвід останніх років показав, що ми навчилися цьому».

XS
SM
MD
LG