Спеціальні потреби

ПАРЄ не знімає санкцій з делегації Росії на весняній сесії


Голова ПАРЄ Анн Брассер і голова Державної Думи РФ Сергій Наришкін

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на відкритті своєї весняної сесії в Страсбурзі в понеділок вирішила не розглядати питання про зняття санкцій з делегації Росії, які були накладені в квітні 2014 року і відновлені в січні 2015-го.

Голова ПАРЄ Анн Брассер заявила на прес-конференції перед початком засідання 20 квітня, що Бюро Асамблеї погодилося із зробленим раніше висновком Моніторингового комітету ПАРЄ: прогресу у виконанні Росією вимог ПАРЄ припинити анексію Криму і силове втручання в справи України за минулі три місяці не досягнуто.

На першому засіданні весняної сесії депутати ПАРЄ проголосували за виправлений порядок денний засідань і тим самим виключили питання про можливе зняття санкцій з російських парламентаріїв зі свого розкладу.

На січневій сесії цього року ПАРЄ підтвердила свою позицію, що Росія, здійснивши в 2014 році анексію Криму і надавши військову допомогу проросійським сепаратистам сходу України, порушила кілька основних міжнародних договорів та основоположних документів Ради Європи. Згідно з прийнятим тоді рішенням ПАРЄ, російська делегація не має права голосувати на засіданнях Асамблеї, брати участь в роботі її керівних органів та моніторингових місій.

Російські парламентарії в січні 2015 року, після прийняття проти них санкцій ПАРЄ, заявили про те, що покидають Асамблею на рік з можливим розглядом питання про вихід з Ради Європи взагалі. Росія є членом Ради Європи з 1996 року.

На відкритті квітневої сесії ПАРЄ Анн Брассер заявила: «Що стосується наших відносин з російською делегацією, я хотіла б повторити свою позицію: ми повинні брати участь у серйозних і значущих переговорах з метою знайти разом шляхи вирішення конфлікту. Анексія Криму і триваюче порушення територіальної цілісності України є неприйнятними. У нашій системі цінностей, кордони не можуть бути змінені в односторонньому порядку або за допомогою сили».

Також голова ПАРЄ нагадала про ще одну з членів Асамблеї, яка знаходиться в ув’язненні в Росії: «Наша колега, Надія Савченко, член української делегації, в даний час знаходиться в ув’язненні в Росії. Їй повинна бути надана можливість брати участь у роботі Асамблеї, і я шкодую, що знову її не відпустили до Страсбурга і утримують під вартою. Її стан здоров’я викликає дуже серйозне занепокоєння, і я закликаю російську владу звільнити її, в тому числі з міркувань гуманності і відповідно до угоди «Мінськ-2».

У той же час ПАРЄ прийняла рішення про проведення дебатів про ситуацію в Україні в четвер 23 квітня.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG