Спеціальні потреби

ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу


Парламентська асамблея Ради Європи на своєму пленарному засіданні у Стасбурзі прийняла рішення позбавити делегацію Росії права голосувати на засіданнях ПАРЄ до кінця року, а також права бути представленою в Бюро Асамблеї, Президентському комітеті ПАРЄ та постійному комітеті Асамблеї.

Російські депутати також позбавлені права брати участь у місіях зі спостереження за виборами.

Крім того, Асамблея вирішила, що вона «зберігає за собою право анулювати повноваження російської делегації, якщо Російська Федерація не піде на деескалацію конфлікту і не відмовиться від анексії Криму».

Російська делегація бойкотувала засідання ПАРЄ, де обговорювалося питання про її повноваження. Керівник делегації Олексій Пушков заявив «Голосу Америки», що делегація не повернеться на сесію ПАРЄ і незабаром прийме рішення про участь у роботі Асамблеї в принципі.

В ухваленій у середу резолюції, ПАРЄ висловила підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Делегати Асамблеї також назвали необґрунтованими аргументи Росії щодо її дій в Криму, висловивши при цьому занепокоєння і щодо великої концентрації російських військових на кордоні з Україною.

Водночас глава російської делегації, голова комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков назвав позицію ПАРЄ абсолютно політизованою.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG