Спеціальні потреби

Росія назвала звинувачення в нарощуванні військ «безпідставними»


Путін у Кремлі з військовими офіцерами
Путін у Кремлі з військовими офіцерами
Росія в середу назвала «безпідставними» звинувачення в нарощуванні військ біля кордонів України, зазначивши, що її військова діяльність у регіоні носить звичайний характер і не представляє загрози для держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

«Спроби звинуватити Росію в нарощуванні збройних сил є безпідставними», – йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ Росії.

«У США і України немає ніяких підстав для стурбованості, – вказується в документі. – Росія неодноразово заявляла, що не проводить на своїй території в районі кордону з Україною будь-якої незвичайної або незапланованої діяльності, істотної у військовому відношенні... Повсякденна діяльність російських військ на національній території не загрожує безпеці США та інших держав-учасників ОБСЄ».

Росія відмовилася від участі у спільному засіданні Постійної ради та Форуму ОБСЄ із співробітництва в галузі безпеки, яке було скликано у понеділок у Відні за запитом США і України у зв’язку з їх стурбованістю діяльністю збройних сил Росії в прикордонних з Україною районах.

МЗС Росії зазначило, що ця відмова була «викликана необгрунтованістю скликання такого засідання».

Минулого тижня верховний головнокомандувач силами НАТО в Європі Філіп Брідлав заявив, що Росія має на кордоні з Україною всі необхідні ресурси для здійснення вторгнення в цю країну, і що вона в змозі досягти своїх цілей за три-п’ять днів.

Охарактеризувавши ситуацію на кордоні як «надзвичайно тривожну», генерал ВПС США Брідлав назвав російське угруповання із 40 тисяч військовослужбовців, як «дуже велику і здатну силу, що знаходиться у високому рівні готовності».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG