Спеціальні потреби

VOA Direct Feature

Керрі каже, що «російські агенти» відповідальні за кризу в Східній Україні


Керрі пообіцяв "методи 21-го сторіччя" щодо Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Керрі пообіцяв "методи 21-го сторіччя" щодо Росії

Державний секретар США Джон Керрі заявив, що це Росія стоїть за безладами в Східній Україні, додаючи, що дії Росії можуть бути «надуманою кризою», яка використовується для виправдання військового вторгнення, як це зробила Росія в Криму.

«Зрозуміло, що російські спецслужби і агенти були каталізатором за хаосом останні 24 години», сказав Керрі додавши, що «Те, що ми бачимо з боку Росії, є незаконним, нелегітимним зусиллям для дестабілізації суверенної держави і створення надуманої кризи», сказав Керрі Комітету у закордонних справах Сенату.

Керрі додав, що США вважатимуть Росію відповідальною за свої дії в Україні:

«Ми не будемо вагатися використовувати інструменти 21-го століття, щоб вважати Росію відповідальною за поведінку 19-го століття», сказав він.

Керрі сказав, що дипломатичні зусилля збільшуються, і що він і міністр закордонних справ Росії Лавров зустрінуться з українськими та європейськими союзниками, щоб обговорити де-ескалацію і заходи конституційної реформи для ослаблення напруженості.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що південно-східні частини України мають бути включені в переговори про майбутнє країни.

Він сказав журналістам у вівторок у Москві, що Росія хоче бачити ті регіони, які в значній мірі російськомовні, представлені на багатосторонніх переговорах.

У Парижі генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен попередив, що подальше втручання Росії в Україні буде «історичною помилкою», що ще більше ізолює Росію від решти світу. Також у вівторок, Міністерство закордонних справ Росії закликало Україну припинити те, що воно назвало «військовою підготовкою» на південному сході, що може призвести до громадянської війни.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков сказав 70 протестуючих були арештовані в ході операції по боротьбі з терором, щоб витіснити проросійських демонстрантів, які захопили державний будинок у Харкові.

Вони вимагають референдумів щодо виходу зі складу України – подібного голосування, яке минулого місяця відбулося в Криму. Білий дім каже, що має докази того, що деякі з протестуючих не є місцеві російськомовні громадяни, але були привезені з інших місцях, і що їм заплатили, щоб почати заворушення.

Державний секретар США Джон Керрі зателефонував міністр закордонних справ Сергію Лаврову, щоб попросити, щоб Росія відреклась тих, кого Керрі називає сепаратистами і диверсантами.
XS
SM
MD
LG