Спеціальні потреби

Расмуссен: Якщо Росія хоче переговорів, вона повинна відвести війська


Андерс Фоґ Расмуссен
Андерс Фоґ Расмуссен
За повідомленням інформаційного агентства Reuters, генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що Росія повинна відвести війська від кордону з Україною, якщо вона хоче почати діалог про врегулювання кризи.

Виступаючи на прес-конференції в Празі у четвер, лідер НАТО спростував твердження Росії про те, що її сорокатисячний контингент біля кордонів України займається навчаннями, зазначивши, що ці війська «не вчаться, а готові до бойових дій».

Водночас, Расмуссен висунув передумову для початку діалогу з питання про Україну.

«Якщо Росія серйозно ставиться до діалогу, то першим кроком має стати відведення військ, - сказав генеральний секретар НАТО. - Ми бачимо супутникові фотознімки щодня. Росія посилює міжетнічну напруженість на Сході України і провокує заворушення».

Расмуссен також відкинув вимогу Росії про те, що учасники переговорів повинні обговорювати конституційні реформи в Україні та інші внутрішні справи країни.

«Росія використовує свою військову міць для того, щоб вимагати від України її перетворення на федеративну і нейтральну державу, - сказав він. - Таке рішення може прийняти тільки сама Україна як суверенна держава».

Тим часом, Росія, США, Україна та ЄС вибрали Женеву для проведення переговорів про шляхи врегулювання кризи в Україні, повідомляють дипломати ЄС. Чотиристоронні переговори розпочнуться в четвер 17 квітня.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG