Спеціальні потреби

У США популярним стає медичне татуювання


Американці лікуються татуюваннями
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00
Direct link

Американці лікуються татуюваннями

Люди з хронічними захворюваннями наносять на тіло назву своєї хвороби, щоб у разі необхідності лікарі могли врахувати їх діагноз приймаючи рішення про лікування
Щороку американці витрачають на розмалювання свого тіла два мільярди триста мільйонів доларів. Колись привілеї кримінального світу, а згодом спосіб самовираження рок-зірок, у наш час малюнки на тілі стали звичним явищем. Їх має кожен п’ятий американець. Розвитку галузі сприяє і поширення так званих медичних наколок. Люди з хронічними захворюваннями наносять на тіло назву своєї хвороби, щоб у разі необхідності лікарі могли врахувати їх діагноз приймаючи рішення про лікування.

За менше ніж годину Робін Родерік здійснила свою давню мрію, зробила татуювання в медичних цілях. Вона каже:

«Подивіться, як чудово. У госпіталі вони тепер нічого не наплутають».

Тепер на тілі Робін назавжди вписаний її рідкісний діагноз, вроджена гіперплазія кори надниркових залоз, відома також як адреногенітальний синдром.
Успадкована смертельно небезпечна хвороба.

«Це означає, що моя надниркова залоза не функціонує. Я щодня приймаю стероїди. Якщо у мене стається криза, я опиняюсь на межі смерті», – пояснює Робін.
Саме на зап’ястку, понад рік тому зробив собі татуювання Раян Мерчант. Це було його п’яте тату і перше у медичних цілях. У Райяна знайшли діабет в тринадцятирічному віці
Саме тому Робін завжди носила коштовний, зроблений на замовлення, браслет з інформацією про свою хворобу. Однак, вона вирішила, що постійне тату більш надійний спосіб вберегтись від помилок у лікарні.

«Так, саме так я хочу».

За тату вона прийшла до Джефрі Ґрімета, майстра татуювання, власника салону у маленькому містечку Маунт Ейрі у штаті Мериленд. Як розповідає Джефрі, найважливіше у процесі нанесення малюнка, це заздалегідь обговорити усі дрібниці з клієнтом:

«Таким чином у мене виникає уявлення, що вони задумали, і тоді я можу відтворити це у малюнку».

Клієнти самі обирають місце для майбутнього малюнка. Звичайно у випадку з медичним татуюванням, це повинно бути десь на очах, аби у випадку кризи лікарі могли негайно побачити діагноз пацієнта.

«Як правило десь у районі зап’ястка, таким чином, щоб лікарі взявшись вимірювати пульс одразу побачили напис».

Саме на зап’ястку, понад рік тому зробив собі татуювання Раян Мерчант. Це було його п’яте тату і перше у медичних цілях. У Райяна знайшли діабет в тринадцятирічному віці. Для нього, як професійного електрика, наколка значно зручніший і безпечніший метод носити інформацію про хворобу, ніж металевий браслет.

Хворий на діабет Раян Мерчант розповідає:

«Ви не хочете мати на собі щось металеве коли працюєте з електрикою. Тож мені доводилось знімати браслет перед початком робочого дня. І якщо я забував його на роботі, виникала потенційно небезпечна ситуація для мене».

Нанесення малюнка на тіло – маленька хірургічна операція. Тож лікарі попереджають робити це у перевірених майстрів, аби не занести інфекцію. Проблема в тому, що індустрія не має узгоджених стандартів татуювання. Однак це не зупиняє прихильників древнього мистецтва розпису тіла. І, як каже Джефрі Ґрімет, все більше його клієнтів наносять собі медичні тату:

«Я б сказав, десь 60-80 щороку».

Це звичайно добре для бізнесу, і Джефрі очікує, що кількість таких клієнтів зростатиме.

У середньому по країні, нанести одне тату коштує 80-100 доларів за годину роботи майстра.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG