Спеціальні потреби

Уявлення про типову американську родину міняється


Шлюб та сім’я, здавалося б, сталі поняття. Однак у США, як виявили соціологи, уявлення пересічних людей про типову американську родину за останні 50 років змінилося.

У наш час чимало людей вважають, що не обов’язково одружуватися аби мати сім’ю. Більшість також вважає сім’єю одностатеве подружжя з дитиною, хоча не завжди схвалює цю тенденцію. Вивчаючи стан сім’ї в країні, науковці центру П’ю провели загально національне опитування та проаналізували зміни у суспільстві за останні 50 років.

Кім Дурінг готує вечерю. Дочка Саманта виконує самотужки домашнє завдання. Її брату Патрику допомагає батько Пет.

Це типова, за американськими поняттями, родина. Принаймні так вважалося раніше: одружена пара з двома дітьми. Кім Дурінг каже, що вона не уявляє собі іншого життя:

«Я не уявляю собі не одружене життя. Людина потребує чогось в житті чому б вона була повністю віддана».

Дурінги розуміють, що їх родина вже не така типова американська сім’я як раніше. «Наше сприйняття речей змінюється. Стільки родин з дітьми розлучаються у наші дні, але залишаються сім’ями», – каже Пет Дурінг

Кім та Пет жили разом перед тим як одружитися. Згідно з дослідженням, все більше американців живуть разом не оформлюючи своїх стосунків. Старший редактор центру П’ю Ричард Морін розповідає:

«Близько 44 відсотків учасників опитування кажуть, що вони жили з кимось поза шлюбом. Більша частина з них вважають такий стиль життя кроком у напрямку шлюбу, інші ж робили це з фінансових міркувань».

Поняття родини змінює у першу чергу молодь, значний відсоток якої зростав у неодружених або розлучених сім’ях і вважає це нормальним явищем. А 63 відсотки опитаних вважають родинами і одностатеві пари з дітьми. Ричард Морін із центру П’ю пояснює:

«Вони не обов’язково називають одностатеву родину нормальною чи підтримують цю ідею. Взагалі більшість вважає такі сім’ї поганою суспільною тенденцією, але люди визнають, що одностатеві пари з дітьми функціонують, як родина».

Крис Клайн та Джим Лейсі живуть разом 13 років та мають дворічного сина. Пара одружилась кілька років тому, однак їх шлюб не визнається у штаті Вірджинія, де вони мешкають. Однак, вони безперечно вважають себе родиною, і кажуть що саме так їх сприймає суспільство.

Джим і Крис стали батьками завдяки послугам сурогатної жінки, яка виносила сина для них, що сприяло зміцненню їх родинного статусу. Вони кажуть, Джеремі приносить їм радість, зміцнюючи їхні відносини.

Незважаючи на зміну усталених стереотипів про типову родину та соціальні зміни, традиційним шлюбу та родині, принаймні поки що нічого не загрожує. Так вважає 67 відсотків учасників опитування.

Оптимізму додає і те, що з одружених учасників опитування 93 відсотки поставили на перше місце кохання, як причину для одруження. І лише 31 відсоток вважають важливим для шлюбу, фінансову стабільність. Тож світ не такий меркантильний, як це здається на перший погляд.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG