Спеціальні потреби

Містечко Ганнібал відзначає річниці, присвячені Марку Твену


Американський письменник Ернест Гемінґуей одного разу сказав: «Уся американська література походить із однієї книги - «Гекельбері Фінн» Марка Твена».

Відвідувачі зі всього світу з’їжджаються до маленького містечка Ганнібал в штаті Міссурі, де колись мешкав Марк Твен і де жили герої його книг: Гекельбері Фінн та Том Соєр. Цього року виповнюється 100 років з дня смерті великого американського письменника та 125 років із часу виходу книги «Пригоди Гекельбері Фінна».

Марк Твен не народився у Ганнібал. Та й не жив він там особливо довго. Одного разу він написав: «Я був його мешканцем, але ще замалим, аби нанести значної шкоди». Втім зі всіх міст, де Марк Твен жив, відвідав, чи про які писав, містечко Ганнібал займає особливе місце.

Генрі Світс - куратор будинку, де Марк Твен мешкав у дитинстві, а тепер музею його імені в місті Ганнібал - каже:

«Після того як він залишив Ганнібал, Ганнібал його не залишив….Я думаю, що все, що він тоді бачив та пережив - школу, церкву, рабство, дитячі пригоди - все це вплинуло на нього, як на письменника».

Місця, які Марк Твен описує в книжках «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекельбері Фінна», збережені у музеї. Відвідувачі зі всього світу приїздять подивитися на будинок, де мешкав Марк Твен, та на білий паркан, що саме його фарбував персонаж письменника Том Соєр.

Куратор музею Генрі Світс каже:

«Протягом року до нас приїздять люди з 70-80 країн світу, згідно з книгою гостей».

Торік до міста Ганнібал приїхало близько 3 тисяч туристів, а 20 % із них зайшли до музею. Але це менше, ніж торік. Також серед візитерів все менше закордонних гостей, а натомість дедалі більше мешканців сусідніх міст та штатів.

Виконавчий директор музею Марка Твена Сенді Лавел пояснює:

«Спад індустрії туризму не лише впливає на наш музей. Він впливає на кожного і все: готелі, мотелі, ресторани, крамниці. Всі ці заклади працюють за рахунок того, що тут колись жив Марк Твен».

Лавел каже, що оскільки кількість туристів зменшується, музей має менше грошей на ремонтування будинків. Наприклад, аптека Гранта, про яку згадується в кількох книжках Марка Твена, потребує ремонту:

«Цей будинок потрапив до списку будівель, що перебувають у найбільшій небезпеці в штаті Міссурі. Для нас є дуже важливо його відремонтувати і нам для цього потрібно чимало грошей».

Музей сподівається до кінця цього року зібрати 10 мільйонів доларів для догляду за будинками, про які писав Марк Твен. Лавелл говорить, що він звертається до громадськості за допомогою:

«Ми намагаємося достукатися до мільйона любителів творчості Марка Твена по всьому світі й просимо кожного з них пожертвувати 10 доларів».

Протягом одного року місто Ганнібал відзначає: 175 років з дня народження письменника, річниці публікації Гекельбері Фіна та смерті Марка Твена.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG