Спеціальні потреби

США мають постачати газ в Україну - лист конгресменів до адміністрації Байдена


Труби на об’єктах берегової частини газопроводу «Північний потік-2» в Лубміні, північна Німеччина. 15 лютого 2022 року.
Труби на об’єктах берегової частини газопроводу «Північний потік-2» в Лубміні, північна Німеччина. 15 лютого 2022 року.
"Ми віримо, що зменшення залежності України від російських енергоресурсів зміцнить енергетичну безпеку"
Марсі Каптур, конгресвумен-демократка

Конгресмени від Демократичної партії США закликали президента США Джо Байдена прискорити видачу схвалень на експорт скрапленого природного газу до Східної Європи та України.

Ініціаторкою звернення виступила співголова українського конгресового кокусу в Палаті представників, конгресвумен-демократка Марсі Каптур. У своєму листі вона закликає Міністерство енергетики США "визначити пріоритети та прискорити перегляд проєктів, які забезпечать поставку скрапленого природного газу (СПГ) для України та інших східноєвропейських союзників".

Марсі Каптур, конгресвумен-демократка від штату Огайо, під час інтерв'ю із журналістами Голосу Америки.
Марсі Каптур, конгресвумен-демократка від штату Огайо, під час інтерв'ю із журналістами Голосу Америки.

В листі йдеться, що нині міністерство відновлює обробку заявок для отримання дозволу на експорт СПГ до країн які не є учасницями угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) із США.

Раніше, адміністрація Байдена призупинила цей процес, щоб оцінити, чи адекватно вона враховує вплив на клімат, коли дозволяє компаніям США транспортувати газ за кордон.

Але нещодавно, суд зобов’язав адміністрацію Байдена відновити схвалення нових проєктів з експорту газу, пише The Hill.

"Ми повинні переконатися, що нові домовленості про експорт не вплинуть на ціни на енергоносії для американських споживачів і підприємств. Однак суспільні інтереси також вимагають зважити наскільки експорт СПГ сприяє геополітичній стабільності та служить інтересам нашої національної безпеки. Дедалі більш агресивні дії Росії щодо української інфраструктури, зокрема проти станцій електро та газопостачання, підкреслюють нагальну потребу допомогти Україні. Допомогти у відновленні та відбудові, а також щоб Україна диверсифікувала та убезпечила свої енергоресурси", - йдеться у зверненні.

В документі також згадується про нещодавнє виділення Білим Домом понад 800 мільйонів доларів на енергетичні потреби в Україні. Законодавці наголошують, що це життєво важливе фінансування, яке допоможе "відновити енергетичну інфраструктуру, пошкоджену війною, розширити виробництво електроенергії, заохотити інвестиції приватного сектору та захистити енергетичну інфраструктуру України".

В Конгресі також вказують на важливість забезпечити енергонезалежність для Києва.

"Не менш важливим буде надати Україні можливості замінити постачання природного газу після закінчення терміну дії контракту з Газпромом наприкінці цього року. Ми віримо, що зменшення залежності України від російських енергоресурсів зміцнить енергетичну безпеку України. Це також, узгоджується із широкою стратегічною метою зменшити вплив Росії в регіоні. Та зменшить важелі впливу ворожих гравців, таких як Росія, на наших союзників", - йдеться у листі.

Автори документа стверджують, що будь-які затримки з наданням додаткових поставок СПГ в Україну та наших східноєвропейських союзників можуть поставити під загрозу європейську енергетичну безпеку та стабільність ринку в довгостроковій перспективі.

"Ми не повинні посилати неоднозначні сигнали нашим союзникам, які хочуть назавжди позбутися своєї залежності від Володимира Путіна. Ми вважаємо, що встановлення пріоритетів і прискорення перегляду проєктів СПГ, які постачатимуться в Україну та Східну Європу, сприятимуть геополітичній стабільності та інтересам нацбезпеки США", - підсумовують законодавці.

Крім Марсі Каптур, звернення підтримали іще 11 її однопартійців у Палаті представників, зокрема: Лу Корреа, Джим Коста, Дон Девіс, Кріс Делузіо, Сільвія Гарсія, Вісенте Гонсалес, Кріссі Хулахан, Мері Пелтола, Марі Глюсенкамп Перес, Марк Візі, Сьюзан Уайлд.

Дивіться також: Майже $6 млрд, які Конгрес погодив на допомогу Україні, можуть бути втрачені 1 жовтня.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG