Спеціальні потреби

Twitter “шторм” ударив по “особливих” британсько-американських відносинах


Тереза Мей першою з провідних західних лідерів відвідала Дональда Трампа у Білому домі одразу після його інавгурації у січні 2017 року
Тереза Мей першою з провідних західних лідерів відвідала Дональда Трампа у Білому домі одразу після його інавгурації у січні 2017 року

У Лондоні лунає стурбованість долею “особливих відносин” Британії зі Сполученими Штатами через черговий прояв розбіжностей у поглядах британських політичних лідерів та президента Дональда Трампа.

У безпрецедентному обміні критичними зауваженнями речник прем’єр-міністра Терези Мей сказав у середу, що президент Трамп “вчинив неправильно”, поширивши через Twitter три дописи з відео, що підбурюють інтиісламські настрої, від британської крайньо-правої організації.

Кілька провідних британських політиків також скритикували вчинок Дональда Трампа, а лідер Англіканської церкви Архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі сказав, що він “глибоко стурбований” тим, що пан Трамп “вирішив посилити голос крайньо-правих екстремістів”.

Президент Трамп на британську критику відповів також через Twitter, звернувшись безпосередньо до Терези Мей: “Не зосереджуйтесь на мені, зосереджуйтесь на руйнівному радикальному ісламському тероризмі, що відбувається всередині Сполученого Королівства”.

Представники британського уряду відмовилися від подальших коментарів у цій справі, але у політичних колах в Лондоні з новою силою лунають заклики скасувати державний візит американського президента.

Британський уряд наголосив у середу, що запрошення й далі чинне, проте дати візиту, якого очікували ще торік, дотепер не оголошено.

Поширення Дональдом Трампом вказаних відео на Twitter викликало особливу увагу у Лондоні тому, що початково їх опублікувала представниця крайньо-правої антиісламської організації “Британія насамперед” (Britain First) Джейда Франсен.

31-річна Франсен, якій загрожує судова відповідальність за розпалювання ворожнечі у виступах на одній з демонстрацій, подякувала президентові США за вияв підтримки.

Окремо американського лідера криткував чоловік убитої жінки - депутата британського парламенту Джо Кокс, яка стала жертвою крайньо-правого екстреміста.

Нападник, який сидить у в’язниці, убив Джо Кокс 2016 року з вигуками “Британія насамперед” (Britain First).

У Сполучених Штатах низка чільних демократів та республіканців скритикували дії президента.

Речниця Дональда Трампа у Вашингтоні заявила, що президент США хотів привернути увагу до “реальної загрози” національній безпеці.

Дивіться також: Міжнародні експерти закликають країни Заходу збільшувати допомогу українським переселенцям

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG