Спеціальні потреби

Виборці Казахстану схвалили нову конституцію


Представники ЦВК Киргизстану повідомили, що виборці переважаючою кількістю голосів схвалили нову конституцію країни після багатотижневих кровавих міжетнічних сутичок, що загрожували стабільності країні. Втім опозиційні партії виловлюють сумніви щодо достовірності результатів проведеного референдуму, а Росія - занепокоєння щодо майбутнього країни.

За повідомленням Центральної виборчої комісії, 90% виборців підтримали нову конституцію, яка передбачає збільшення влади парламенту і торує шлях до всенаціональних виборів у Киргизстані. Тимчасовий керівник країни Роза Отунбаєва похвально висловилася про результати референдуму і назвала їх дійсними. Вона назвала референдум успішним, всупереч запеклому опорові опозиції.

Отунбаєва, яка виконуватиме президентські обов’язки до кінця наступного року, заохочувала до відбуття референдуму, не зважаючи на заклики про його відкладення з огляду на міжетнічні сутички, що спалахнули на півдні Киргизстану на початку місяця. Внаслідок жорстоких боїв загинули сотні людей, а до 400 000 людей, здебільшого узбеків, були переміщені. Тимчасовий уряд, який у квітні перебрав владу від усунутого від президентства Курамбека Бакієва, очікує що схвалення нової конституції дасть йому більше законних повноважень.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG