Спеціальні потреби

Брехня Кремля. Твердження Росії про «Боїнг» неправдоподібні – експерти


Як зазначає британський фахівець з авіації Дейвід Ґлів, звинувачення з боку Росії у тому, що український реактивний винищувач Су-25, можливо, збив пасажирський літак малайзійських авіаліній, є «цілком неправдоподібними».

Дейвід Ґлів, дослідник з питань авіаційної безпеки британського університету Лафборо підтвердив те, що реактивний винищувач Су-25, завантажений ракетами і бомбами, може досягнути максимальної висоти у п’ять кілометрів, а малайзійський літак рейсу МН17, як відомо, летів на висоті 10 кілометрів.

«Навіть без зброї на борту – це сім кілометрів висоти. Він може летіти трохи вище цього, тобто мається на увазі, що він летить дуже повільно, – пояснює Ґлів. – Можливо, пілот міг спробувати зробити маневр, в якому він різко знизився, а потім ринувся в небо, щоб запустити ракету звідти, але загалом це цілком неправдоподібно».

На прес-конференції Міноборони Росії 21 липня, яка пройшла на тлі зростаючої кількості доказів, що рейс MH17 збили проросійські сепаратисти із зенітно-ракетної установки «Бук», члени генерального штабу Росії заявили, що український Су-25 виявили з ракетами повітряного бою на відстані від трьох до п’яти кілометрів від «Боїнга». Відповідно, як кажуть у Москві, Су-25 летів на тій самій висоті, що й літак рейсу МН17.

Твердження Росії є дивним також і тому, що Україна має в своєму арсеналі ще й інші реактивні винищувачі – Су-27, які справді здатні літати на однаковій висоті з MH17.

«Використання Су-25 є дивним вибором, тому що цей літак спеціально розроблений для польотів на дуже низькому рівні, де має бути дуже поворотким, – зауважує Ґлів. – Він взагалі не призначений для польоту на висоті. Тому обрати такий вид літака означає одне з двох – або Су-25 переплутали з Су-27, або «три-п’ять кілометрів поруч із літаком» – це «три-п’ять кілометрів під літаком».

Таку саму думку в ефірі телеканалу «РБК» висловив і російський експерт з ефективності авіаційних комплексів Вадим Лукашевич, на що ведучий відповів: «Тобто, ви хочете сказати, що в Міністерстві оборони Росії працюють непрофесіонали, роблячи такі заяви?»

Тим часом, віце-спікер Держдуми Росії Сергій Невєров в інтерв’ю телеканалу «Россия-24» розповів ще одну версію падіння літака малайзійських авіаліній. Він вважає, що звинувачувати треба губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського, адже за словами віце-спікера, тому належить не лише «низка українських авіакомпаній», він ще й фінансує діяльність диспетчерських служб Дніпропетровська.

«Тобто цей олігарх, по суті справи, не тільки має найбезпосередніший вплив на диспетчерські служби в Україні, він здатний віддавати прямі вказівки багатьом із них», – сказав Невєров.

Тим часом 22 липня уряд США опублікував супутникову фотографію, яка, за їхніми даними, показує траєкторію ракети «Бук», яку, імовірно, запустили з землі проросійські сепаратисти, щоб збити літак рейсу MH17.

А британський експерт Дейвід Ґлів вважає, що зображення з місця аварії літака, які показують вм’ятини, пробоїни частини зовнішнього боку літака, скоріш за все, вказують на удар саме із зенітної ракети.
Передрук з "Радіо Свобода"

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG