Спеціальні потреби

Актуально

"Додаткові дебати та перевірки", - законодавці про підтримку України в новому Конгресі 

Американський та українсьий прапори майорять на тлі конгресу США

Члени Палати Представників США від Демократичної та Республіканської партій прокоментували Голосу Америки майбутню політику по Україні у новій 118-й сесії Конгресу США. Загалом, законодавці стверджують що американська підтримка Києва залишиться незмінною. Однак, в Палаті представників, де більшість отримали республіканці, оглядачі очікують на активні дебати та обговорення будь-яких додаткових витрат, а також на посилену перевірку допомоги яка виділяється Україні.

"Війну виграють зброєю. На жаль, будь-які перемовини можливі лише тоді, коли Україна матиме хорошу зброю. І ми мусимо подбати про те, щоб українські військові швидше отримували якісніше обладнання".
Вікторія Спартц, конгресвумен-республіканка, штат Індіана

Окрім того, виходячи із затяжного голосування за посаду спікера Палати представників, деякі законодавці вважають, що всередині самої Республіканської партії будуть суперечки.

Водночас, окремі республіканці, такі як Вікторія Спартц із штату Індіана наголошують, що окрім додаткових перевірок її партія зосередиться на збільшенні обсягів озброєння для України. За її словами, саме так вони планують притягти лідера РФ Путіна за стіл переговорів.

"Війну виграють зброєю. На жаль, будь-які перемовини можливі лише тоді, коли Україна матиме хорошу зброю. І ми мусимо подбати про те, щоб українські військові швидше отримували якісніше обладнання. Лише у цьому випадку ми можемо змусити росіян сісти за стіл перемовин та вирішити, що робити далі. А потім українці мають працювати всередині країни на відновлення та вдосконалення власних демократичних інститутів, щоб залучити приватні інвестиції", - розповіла Спартц у коментарі для Української служби Голосу Америки.

"Ви чуєте, як вони кажуть про так званий «безлімітний чек». Але ж такого чека Україні ніколи не виписували. Завжди була підзвітність. Завжди були перевірки і будуть".
Майк Квіглі, конгресмен-демократ від штату Іллінойс

Натомість за словами демократа Майка Квіглі, заяви Кевіна Маккарті, до того як він став спікером, що Україна більше не отримає так званих “необмежених чеків”, - у першу чергу адресована крайнім правим, консервативним, республіканцям. За словами Квіглі таким чином Маккарті намагається залучитись підтримкою своїх опонентів.

"Переважна більшість демократів виступає за підтримку України до завершення війни. Я досі вірю, що більшість республіканців вважає так само. Щодо заяв лідера республіканців Кевіна Маккарті, він говорить речі, які мають заспокоїти крайніх правих. Це ізоляціоністи, так би мовити. Це ті, хто волів би не допомагати у війні взагалі. Ви чуєте, як вони кажуть про так званий «безлімітний чек». Але ж такого чека Україні ніколи не виписували. Завжди була підзвітність. Завжди були перевірки і будуть. Тож я хотів би думати, що переважна більшість членів палати представників й надалі підтримуватимуть Україну. У новому Конгресі ви авжеж почуєте голоси меншості, яка матиме непропорційний вплив на позицію спікера Маккарті. Але загалом, я оптимістичний", - розповів Майк Квіглі, конгресмен-демократ від штату Іллінойс Українській службі Голосу Америки.

"Ставлячи під сумнів, чи продовжувати нашу допомогу Україні, навіть піднімаючи таке питання, це сигналізує Путіну – «продовжуй свою війну"
Джим Макговерн, конгресмен-демократ від штату Массачусетс

На необхідності більшої підзвітності та публічних доповідях адміністрації Байдена наголошує і конгресмен-республіканець від штату Небраска, Дон Бекон. Водночас він підкреслює, що допомога Україні в першу чергу в інтересах США.

"Допомогти Україні перемогти, це в прямих інтересах нашої національної безпеки. Але республіканці хочуть бачити більше аніж заяви президента, - що мені, мовляв, потрібно 40 мільярдів доларів. Для чого це вам потрібно? Поясніть, що саме вам потрібно? Скільки вам потрібно на зенітні ракети? Що потрібно, щоб збивати балістичні ракети? Як щодо протикорабельних ракет? Необхідно обґрунтувати, що насправді витрачається, потрібна підзвітність.

Я також думаю, що республіканці захочуть почути більше від адміністрації Байдена стосовно того, що - надають інші країни? Тому що американці не чують цієї інформації? Вони чують лише те, що ми надаємо 45 мільярдів тут і 30 мільярдів там. Вони хочуть знати, що робить решта НАТО, що роблять інші волелюбні країни, - щоб це були спільні витрати. І я знаю, що це так і є, але ця адміністрація зробила дуже мало, щоб пояснити це. Вони мають робити кращу роботу", - розповів республіканець Дон Бекон, в коментарі для української служби Голосу Америки.

"Між серединою та кінцем цього року, якщо буде потрібна додаткова допомога, я передбачаю, що будуть дебати щодо того, скільки фінансування ми можемо надати".
Джим Коста, конгресмен-демократ від штату Каліфорнія

Натомість демократ від штату Массачусетс Джим Макговерн вважає, що саме лише публічне обговорення про можливість припинення допомоги Україні, заохочує Путіна продовжувати війну.

"Ставлячи під сумнів, чи продовжувати нашу допомогу Україні, – до речі, я вірю, що ми її продовжимо, – але навіть піднімаючи таке питання, це сигналізує Путіну – «продовжуй свою війну». Натомість сигнал від демократів і республіканців має бути єдиним - Путіну потрібно залишити Україну і поважати права суверенних держав, як Україна. Отже, ми не знаємо, що чекає на нас у майбутньому. Але початок роботи Конгресу дуже непростий", - розповів демократ Макговерн Голосу Америки.

За словами іншого демократа Джима Кости, від штату Каліфорнія, вже погоджених 45-ти мільярдів має вистачити Україні на більшість 2023-го року, - дебати щодо додаткової допомоги мають початись під кінець року.

"Я думаю, деякі мої колеги-республіканці продовжать критикувати допомогу Україні. Я не думаю, що це вплине на поточне фінансування у розмірі 45 мільярдів доларів. Однак, між серединою та кінцем цього року, якщо буде потрібна додаткова допомога, я передбачаю, що будуть дебати щодо того, скільки фінансування ми можемо надати", - розповів Коста в коментарі для російської служби Голосу Америки.

Однак, Коста вважає, за потреби адміністрація Байдена може надати детальний звіт про витрати які пішли на допомогу Україні. Відповідні посилені перевірки ведуться вже зараз, стверджує Коста.

"Одним із критичних зауважень від деяких республіканців, які зараз ставлять під сумнів фінансову підтримку України Сполученими Штатами, було те, чи здійснювався належний нагляд за тим, як витрачалися ці кошти. На скільки мені відомо наш генеральний аудитор разом із Міністерством оборони та Держдепартаментом налагодили процеси в Україні протягом останніх кількох місяців. А український уряд відповів спроможністю перерахувати, куди ці долари йдуть і витрачаються, - на яку зброю та боєприпаси для підтримки своїх військових.

Тож я думаю, коли виникнуть ці запитання, - у разі потреби додаткового фінансування, - я впевнений, що точний облік буде забезпечено, щоб довести членам Конгресу, що гроші були витрачені за призначенням", - наголосив конгресмен-демократ Джим Коста.

Дивіться також: «Ми будемо з українцями доти, доки ми їм будемо потрібними», – речниця Білого дому.

Всі новини дня

Українські атаки по Криму “підривають” продажі російської ППО С-400 – Буданов

Вид з висоти пташиного польоту на Севастополь після ракетного удару по штабу Чорноморського флоту Москви в анексованому Криму 22 вересня 2023 р. Handout/Planet Labs PBC/AFP

Успішні атаки України на російські об’єкти в окупованому Криму негативно впливають на продажі російської системи ППО С-400. Про це очільник української розвідки Кирило Буданов розповів у інтерв'ю виданню Drive під час перебування у Вашингтоні.

“Збройні сили України розбивають діри у заявленій військовій перевазі Росії, показуючи, що її система ППО наступного покоління С-400 не варта мільярдів доларів, за які Москва продає її на світовому ринку”, – сказав Буданов.

Як повідомляв Голос Америки, у п’ятницю Україна завдала ракетного удару по штабу Чорноморського флоту Росії в Севастополі. На початку місяця ударами також пошкоджено кілька російських суден.

В ексклюзивному інтерв'ю журналісту Голосу Америки Остапу Яришу Крило Буданов повідомив, що внаслідок атаки України на штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі загинули щонайменше 9 осіб, поранення отримали 16. Серед них — російські генерали.

Такі напади свідчать про те, що Київ не відмовився від повернення Кримського півострова, – сказав Кирило Буданов американському виданню.

Атаки, за його словами, демонструють, що “розхвалена ракетна система “земля-повітря” С-400 “Тріумф” не може захистити російську окупацію півострова, що “потенційно підриває продажну рекламу Кремля”.

У серпні Міністерство оборони України заявило про знищення системи С-400 поблизу Оленівки, села на березі Чорного моря в Криму.

Припускалося, що атаку було здійснено ракетами великої дальності Storm Shadow, наданими Великою Британією. Наступного місяця це повторилося під час удару по кримському місту.

За словами Буданова, Україна переслідує короткострокові військові цілі, знищуючи засоби протиповітряної оборони Росії.

Але “з політичної точки зору ми також демонструємо очевидну неспроможність російських систем ППО”, каже український розвідник. А це, відповідно, робить їх менш прибутковими на світових ринках озброєнь.

Видання Insider пише про заяву Буданова, що “це не просто вихваляння” та нагадує висновок вашингтонського Інституту вивчення війни, згідно з яким, нещодавні атаки України на російську систему протиповітряної оборони виявили потенційні “системні тактичні прогалини” та вказали на те, що “російські сили були не готові до перехоплення ракет за допомогою ППО або не змогли це зробити”.

У 2017 році Туреччина заплатила близько 2,5 мільярда доларів за придбання систем С-400, нагадує Insider. За інформацією Reuters, Вашингтон виступав проти угоди, а також попросив Анкару передати системи Україні. Через рік Індія наслідувала цей приклад, погодившись заплатити близько 5,5 мільярдів доларів за 5 систем С-400.

Натомість удари безпілотників у Москві показують, що С-400 “навіть не може забезпечити безпеку російської столиці”, сказав Буданов.

“Коли весь світ бачить, що якісь безпілотники атакують Москву, ніхто більше не хоче купувати російські системи ППО”, – сказав він, – І це дуже боляче для них.

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

19 вересня Азербайджан оголосив про початок "антитерористичної операції" в Нагірному Карабасі, щоб, як повідомляє Баку, відновити конституційний лад і витіснити військові формування, які, як вважає Азербайджан, незаконно підтримує Вірменія.

Інвестиції для відбудови України — інтерв’ю з Андрієм Гундером. Відео

Інвестиції для відбудови України — інтерв’ю з Андрієм Гундером. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:33 0:00

Під час візиту у Північну Америку, українська делегація серед іншого намагається залучити такі необхідні для відбудови країни приватні інвестиції. Про те, що радить американський бізнес в Україні новачкам, які лише вирішують чи інвестувати,

Буданов прокоментував повідомлення в ЗМІ про можливу причетність України до ударів дронами в Судані

Начальник головного управління розвідки України Кирило Буданов не підтвердив і не спростував повідомлень у ЗМІ про ймовірну причетність українських спецслужб до атак дронами в Судані. При цьому він додав, що Україна буде діяти проти своїх ворогів “у будь-якій точці земної кулі”. Про це Буданов розповів у ексклюзивному коментарі українській службі Голосу Америки.

Щодо підтвердження чи спростування інформації в повідомленнях CNN, — тут без коментарів, мені нема чого сказати. Нехай кожен знаходить відповіді сам
Кирило Буданов

“Я особисто ще рік тому відверто казав, що всі російські воєнні злочинці, які воювали, воюють або планують воювати проти України, будуть покарані в будь-якій точці земної кулі. Щодо підтвердження чи спростування інформації в повідомленнях CNN, — тут без коментарів, мені нема чого сказати. Нехай кожен знаходить відповіді сам”, — сказав Кирило Буданов.

Як повідомляв Голос Америки, телеканал CNN поінформував з посиланням на джерело в українському війську, що за ударами безпілотників по базах місцевих бойовиків, повʼязаних з ПВК “Вагнер” поблизу столиці Судану, ймовірно, стоять українські спецслужби.

Журналісти CNN процитували джерело в українському війську, що описало операцію як роботу “несуданських військових”: схема дронів, що летять прямо на ціль, була дуже незвичною для Судану та ширшого африканського регіону.

Ці напади, як зауважив телеканал CNN, свідчать про можливе поширення наслідків російського вторгнення далеко від лінії фронту в Україні.

Всі російські воєнні злочинці, які воювали, воюють або планують воювати проти України, будуть покарані в будь-якій точці земної кулі.
Кирило Буданов, начальник ГУР

“Ситуація, яка сталася в Судані, думаю, всім чудово відома. Вкінці весни там стався черговий заколот, який повністю підтримувала російська сторона”, — додав Буданов у коментарі Голосу Америки, — “Підрозділи ПВК “Вагнер” брали участь і в організації, і безпосередньо в самому перевороті. Це все, що можу вам сказати. Це наші вороги, і ми будемо діяти в будь-якій точці земної кулі”.

У суботу президент Володимир Зеленський повідомив у соцмережі Х (колишня Twitter) про свою незаплановану зустріч з головою перехідного уряду Судану по дорозі з Канади.

«На зворотному шляху, в аеропорту Шеннон Зеленський провів незаплановану зустріч із Головою Суверенної Ради Судану Абделем Фаттахом аль-Бурганом», повідомив президент у своєму твіті.

«Ми обговорили спільні виклики безпеці, а саме діяльність незаконних збройних формувань, які фінансуються Росією», – додав президент України.

Кирило Буданов перебував у Вашингтоні у складі президентської делегації Володимира Зеленського, він провів зустрічі з представниками оборонних структур США і брав участь у двосторонніх переговорах у складі української делегації в Білому домі.

Начальник ГУР утримався від відповіді на запитання, чи обговорювали протягом цих зустрічей передачу Україні далекобійних ракет ATACMS, як про це пишуть американські ЗМІ. За його словами, розмови були про подальшу підтримку України в найближчій та середньостроковій перспективі.

Норвезька поліція заарештувала колишнього командира «вагнерівців», що воював в Україні

Колишній командир ПВК «Вагнера» Андрій Медведєв у суді зі своїм адвокатом Бриньюльфом Ріснесом в Осло, Норвегія, 25 квітня 2023 р.

Норвезька поліція заарештувала колишнього командира найманців «Групи Вагнера» за підозрою в тому, що він намагався нелегально перетнути кордон назад у Росію, повідомляє агентство Reuters.

Андрій Медведєв, який у січні втік з Росії через її арктичний кордон з Норвегією, після цього він попросив притулку в Норвегії.

Адвокат підозрюваного повідомив у суботу, що Медведев казав, що тікав, коли російські охоронці стріляли в нього. Він розповів про те, як воював в Україні у складі «Групи Вагнера».

Поліція повідомила, що 20-річного чоловіка затримали за спробу незаконного перетину російського кордону, але не назвала його імені. Офіцер місцевої поліції відмовився назвати особу заарештованого.

Але арешт Медведєва стався через "непорозуміння", сказав Reuters його норвезький адвокат Бріньюльф Ріснес.

«Він був там, щоб побачити, чи зможе він знайти місце, де він перетнув (в Норвегію в січні). Його зупинили, коли він був у таксі. Він ніколи не був поблизу кордону... Він ніколи не мав наміру перетнути кордон (з Росією)", - сказав Ріснес.

Під час прибуття до Норвегії Медведєв заявив, що шукає притулку, оскільки побоюється за своє життя після того, як став свідком вбивств і жорстокого поводження з російськими полоненими, яких привезли на передову в Україні.

Його втеча в січні потрапила в заголовки газет у всьому світі як рідкісний приклад перебіжчика до західної країни, який стверджував, що воював на стороні Росії як найманець у війні проти України.

Але в травні він сказав у відео, опублікованому на YouTube, що хоче повернутися в Росію, хоча він ізауважив, що це може становити ризик для його життя. Медведєв сказав, що бачить себе як «якогось хлопчика у великій грі», і він більше не хоче бути частиною цієї гри.

Ріснес сказав, що Медведєв має право повернутися до Росії, якщо захоче, але для того, щоб туди було безпечно повертатися, "потрібно, щоб там відбулося багато змін".

У квітні Медведєва засудили в Норвегії за участь у бійці в барі та носіння пневматичної зброї, але виправдали за звинуваченням вчинення насильства проти поліції. Тоді він сказав, що думає про майбутнє і сподівається на притулок.

Наприкінці серпня Голос Америки повідомляв про те, що у Фінляндії було заарештовано імовірного члена ультраправого військового підрозділу найманців «Групи Вагнера», який воював в Україні.

Офіс генерального прокурора України підтвердив повідомлення про арешт у Фінляндії російського громадянина, якого розшукують за підозрою в участі в терористичній організації.

За твердженням української прокуратури, чоловіка затримали саме на її запит. Але в ГПУ не повідомили ім'я затриманого.

За даними Reuters, йшлося про Яна Петровського, засновника та лідера ультраправого підрозділу "Русич", пов'язаного з "Вагнером", який воював в Україні з 2014 року.

Засновник «Групи Вагнера» Євген Пригожин був убитий 23 серпня, коли приватний літак, яким він користувався, розбився за нез’ясованих обставин. Лише два місяці перед тим він зі своїми найманцями здійснив похід на Москву, щоб кинути прямий виклик російському істеблішменту.

Більше

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG