Спеціальні потреби

В Конгресі США створили групу протидії корупції за кордоном


В Палаті представників Конгресу США створили групу протидії закордонній корупції та клептократії, до якої увійшли представники з Демократичної та Республіканської партій. Групу заснували конгресмени Том Маліновскі, Джон Кертіс, Білл Кітінг та Браян Фіцпатрік.

“Від Росії до Китаю і від Єгипту до Венесуели, корупція є суттю сучасних диктатур, але також їхньою найбільшою вразливістю. Найкращий спосіб для демократичного світу виграти нашу боротьбу проти авторитаризму - це відмовити злодіям, які грабують свої країни, в доступі до наших фінансових систем, а також всюди заступатись за жертв клептократії”, - заявив конгресмен Том Маліновскі.

Боротьбу з корупцією слід розглядати як пріоритет національної безпеки найвищого порядку.
Бен Кардін, сенатор США

“Боротьбу з корупцією слід розглядати як пріоритет національної безпеки найвищого порядку, - додав сенатор Бен Кардін, голова Гельсінської комісії Конгресу США. - Група протидії закордонній корупції та клептократії стане першим інституціоналізованим конгресовим органом, що буде присвячений обміну інформацією та пошуку вирішення проблеми глобальної корупції”.

На додачу, в Сенаті та Палаті представників США зареєстрували законопроект “Справедливості для жертв клептократій”. Він пропонує Міністерству юстиції США оприлюднити суми грошей, “які були вкрадені в громадян клептократичних режимів та відновлені правоохоронними органами США”.

На думку радника Гельсінської комісії Конгресу Пола Массаро, в цьому напрямку важливо бачити спільні дії від різних гілок влади у США.

“На додачу до Конгресу, президент США також оголосив корупцію загрозою національній безпеці. Ми скоординовані в цьому. Демократи і республіканці, Конгрес і президент говорять про це”, - сказав Пол Массаро в коментарі Голосу Америки.

На його думку, наслідки корупційних дій за кордоном часто вражають і Сполучені Штати - адже награбовані гроші відмивають через офшори, і зрештою, вони можуть осідати в США. В цьому контексті радник Гельсінської комісії згадує про Ігоря Коломойського та його нерухомість у Клівленді, штат Огайо.

За словами Массаро, до подолання проблеми слід підходити комплексно та на всіх рівнях. “По-перше, ми маємо навести порядок у США, і це дуже важливо. По-друге, притягнути до відповідальності клептократів різними способами, зокрема через санкції та правоохоронні органи. І третє - це міжнародна співпраця. Побудова верховенства права та спільна праця над демонтажем середовища офшорів”, - сказав Пол Массаро.

Минулого тижня Білий дім оголосив боротьбу з корупцією пріоритетом національної безпеки. Згідно з меморандумом Білого дому, протягом 200 днів уряд Сполучених Штатів має підготувати доповідь з рекомендаціями для США та країн-партнерів щодо боротьби із корупцією.

Фокус буде на посиленні та вдосконаленні засобів контролю, протидії відмиванню коштів через офшори, притягнення до відповідальності корупціонерів через усі можливі засоби, а також співпраці з міжнародними партнерами та збільшенні іноземної допомоги країнам для антикорупційних зусиль.

Дивіться також: США пообіцяли очолити боротьбу проти загрози корупції у світі – коментарі оглядачів.


  • 16x9 Image

    Остап Яриш

    Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні і ведучий щоденних телепрограм Української служби VOA. Приєднався до команди в 2019 році.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG