Актуально
Заворушення у Кеноша, США: неповнолітнього звинуватили у вбивстві двох осіб

Президент Трамп пообіцяв відправити до Кеноші Національну гвардію
17-річному підлітку висунуто звинувачення у навмисному вбивстві першого ступеня у зв'язку із загибеллю двох людей в третю ніч протестів в Кеноші, штат Вісконсин. Протести розпочались, після оприлюднення відео на якому видно, як поліцейський стріляє у чорношкірого чоловіка, який був повернутий спиною до правоохоронця.
Відповідно до інформації, опублікованої на сайті суду, підозрюваний у вчиненні вбивств під час протестів, не був мешканцем Кеноші, а жив неподалік, за 30 хвилин автівкою від міста. Його заарештували у його будинку у місті Антіок, штат Іллінойс. Оскільки підозрюваний - неповнолітній, глава департаменту поліції міста Антіок Норман Джонсон не повідомив його ім'я. Поліція не розкрила іншу інформацію.
Департамент поліції Кеноші заявив, що крім двох смертей одна людина була госпіталізована з пораненнями, які не становлять загрози життю.
Між тим численні американські ЗМІ назвали ім'я підозрюваного та повідомляють про обставини ситуації. Видання The New York Times пише, що підозрюваним є 17-річний Кайл Ріттенахус. У виданні здійснили аналіз різних відео інциденту та дослідили дописи чоловіка у соціальних мережах.
"Численні пости у соціальних мережах виголошують підтримку рухам, які виступають за американських правоохоронців, - пише видання. - Його дописи вказують на любов до вогнепальної зброї, розміщені відео показують, як Ріттенхаус стріляє по мішенях, позує із вогнеальною зброєю та збирає її ". Видання також відзначає, що Кайл з'являвся у відео репортажах із Кеноші перед інцидентом, заявлячи, що здійснює охорону підприємств, та ін.
Розслідування обставин інциденту, за повідомленням The New York Times, вказує на те, що під час події постріли здійснювались не лише з боку підозрюваного.
Як відзначає видання, мали місце кілька епізодів зі стріляниною за участі Ріттенхауса. У першому, чоловіка переслідувала група людей, лунає постріл у повітря з боку невідомого, коли Ріттенхаус обертається на звук, на нього стрибає один із переслідувачів, Ріттенахус стріляє 4 рази, вражаючи чоловіка у голову. Другий епізод, як пише видання, відбувся, коли Ріттенхаус тікав з місця першого, здійснивши перед цим телефонний дзвінок. Тікаючи, чоловік впав, здійснив постріли, коли до нього бігли троє осіб. Відзначається, що у цьому випадку чоловік вистрелив 4 рази, одночасно із цим лунало ще 16. Один із поранених Ріттехаусом мав у руках пістолет. Після останнього інциденту чоловікі попрямував до поліції з піднятими вгору руками. Поліця проїхла повз, щоб надати допомогу постраждалим.
Президент США Дональд Трамп у середу написав у Твіттері, що він направить до Кеноші співробітників федеральних правоохоронних органів і Національну гвардію. 200 офіцерів з ФБР, Бюро з контролю за обігом тютюну, алкоголю та зброї а також Служби маршалів США прибули до Кеноші, повідомляє Fox News зпосиланням на посадовців Міністерства юстиції США.
Інцидент та наступні протести викликали бурхливу реакцію політиків та громадськості. На знак протесту проти поліцейського свавілля, деякі гравці баскетбольної ліги NBA відмовились брати участь в іграх.
Опонент Трампа на майбутніх президентських виборах Джо Байден заявив: «У черговий раз поліція стріляла по чорношкірому чоловікові, яким став Джейкоб Блейк. На очах у його дітей. Мені огидно від цього. Невже це та країна, в якій ми хочемо бути?».
Дивіться також: Каліфорнійські правоохоронці випробовують відеокамери для зброї, які показуватимуть перспективу пострілу
Всі новини дня
- Голос Америки
«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».
В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.
«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.
Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.
Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.
“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.
Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.
“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.
Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.
Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.
Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео
Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.
Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.
- Голос Америки
"Не маємо права на помилку". Костін про роботу українських прокурорів з розслідування воєнних злочинів РФ

Українська правоохоронна система має розслідувати безпрецедентну кількість воєнних злочинів РФ в Україні, однак попри навантаження прокурори повинні дотримуватись найвищих міжнародних стандартів, щоб притягнути винних до відповідальності.
Так в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки генпрокурор України Андрій Костін прокоментував звіт Української гельсінської спілки на основі анонімного опитування українських правоохоронців. Звіт виявив, що їм бракує навичок для розслідування воєнних злочинів: у половині справ про воєнні злочини не ведеться досудове розслідування, а також представники Нацполіції та Офісу генпрокурора в анонімному опитуванні скаржилися на велике навантаження та брак знань і ресурсів поміж інших чинників, які ускладнюють розслідування.
У відповідь Костін пояснив, що "ця величезна кількість (злочинів), звісно, потребує розслідування та притягнення до відповідальності. І ми маємо зробити це належним чином, тому що стандарт доказів дуже важливий.... ніхто не знає, коли збирає докази щодо щойно вчиненого злочину, чи цю справу передадуть до МКС".
Він підкреслив, що українська сторона у співпраці з МКС та іншими партнерами, окрім пріоритетних напрямків - злочинів агресії, геноциду, вбивств і катувань мирного населення, примусового вивезення українських дітей, також вперше розслідує екологічні чи кіберзлочини як воєнні злочини. "Створюючи нові практики, нам треба бути впевненими, що результати наших розслідувань заслуговуватимуть довіри на міжнародному рівні та будуть сприйняті міжнародним товариством як справжнє справедливе правосуддя. Це наша головна відмінність від держави-агресора", - додав він.
"Одним з елементів стратегії також є поєднання справ. Тому, коли ми розуміємо, наприклад, що кілька ракетних і безпілотних атак були здійснені, наприклад, одним підрозділом російської армії, ми можемо спробувати об’єднати ці випадки в один великий, тому що у цьому випадку нам буде легше встановити ланцюжок командування", - пояснив високопосадовець.
За словами генпрокурора, Київ співпрацює із міжнародними інституціями, а також із Міністерством юстиції США та Федеральним бюро розслідувань "не тільки з точки зору співпраці в конкретних справах, а й для нарощування потенціалу, також навчання наших прокурорів і слідчих, тому що ми підходимо до нових шляхів, і ми не маємо права на помилку".
Росія не визнає причетність до злочинів проти мирного населення попри наявність численних доказів і свідчень.
Форум