Спеціальні потреби

У катастрофі літака в західному районі Росії загинув президент Польщі Лех Качинський


Російські офіційні особи повідомили, що в катастрофі літака в західному районі Росії загинув президент Польщі Лех Качинський. Офіційні особи кажуть, що катастрофа, у якій загинуло 96 осіб на борту літака, сталася в суботу вранці. У раніших повідомленнях було сказано, що в літаку були 132 особи. До складу офіційної делегації входили високопоставлені цивільні та військові особи.

Польські посадовці підтвердили повідомлення, що на борту літака був президент Качинський та його дружина, начальних штабу збройних сил Францішек Ґаґор, заступник міністра закордонних справ Анджей Кремер, голова Національного банку Славомір Скшипек, кілька законодавців та інших офіційних осіб.

Польська делегація була в дорозі на відзначення 70-річчя розстрілу радянськими органами безпеки 22 тисяч польських офіцерів у Катинському лісі біля Смоленська.

На відеозаписі, оприлюдненому засобами масової інформації, видно уламки літака серед дерев, над якими піднімається дим.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск назвав катастрофу «трагічною» подією. Виступаючи на прес-конференції, він повідомив, що уряд проголосив національну жалобу.

Російського виробництва літак Ту-154 розбився в час наближення до аеропорту в Смоленську. В повідомленнях ЗМІ сказано, що літак зіткнувся з верхів’ям дерев та що в районі був густий туман.

Конституція Польщі передбачає, що до часу президентських виборів обов’язки президента країни виконуватиме голова Сейму Броніслав Коморовський.

Тимчасом перед президентським палацом у Варшаві збираються сотні поляків, які вшановують пам’ять загиблих у катастрофі лідерів.

Світові лідери зі смутком реагують на катастрофу літака і смерть президента Польщі Леха Качинського.

Президент Барак Обама назвав катастрофу величезною втратою для Польщі, Сполучених Штатів і світу. Він також сказав, що розмовляв з прем’єр-міністром Дональдом Туском, щоб передати йому вислови співчуття.

Державний секретар Гілларі Клінтон сказала, що в цю важку годину Сполучені Штати поділяють горе з польським народом. Вона високо оцінила президента Качинського як захисника свободи і прав людини.

Прем’єр-міністр Великобританії Ґордон Браун сказав, що він – як і весь світ – засмучений з приводу повідомлення про катастрофу і додав, що усвідомлює вклад Качинського до руху «Солідарність» і на користь свободи.

Вислови співчуття надійшли також від папи римського Бенедикта і генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.

Президент Франції Ніколя Саркозі назвав Качинського невтомним захисником демократії та свободи і лідером у боротьбі з тоталітаризмом.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель висловила глибокий жаль з приводу смерті польського президента і всіх, хто був на борту літака.

А президент Грузії Міхеїл Саакашвілі назвав Качинського одним із найближчих своїх друзів і сказав, що Качинський – герой не лише Польщі, але й Грузії.

XS
SM
MD
LG