Спеціальні потреби

Таліб-смертник підірвав себе в Кабулі, вбивши щонайменше 35 людей


Влада стверджує, що жертвами вибуху стали цивільні держслужбовці; угруповання заявляє, що теракт був спрямований проти співробітників афганської розвідкиЩонайменше 35 людей загинули і десятки людей отримали поранення в результаті вибуху автомобіля в Кабулі, влаштованого талібом-смертником.

Представник МВС Афганістану Наджіб Даніш підтвердив дані про жертви і пояснив, що смертник направив начинений вибухівкою автомобіль в мікроавтобус, де знаходилися цивільні держслужбовці.

Вибух стався на заході афганської столиці, коли автобус проїжджав через людний ринок. Як повідомили очевидці, серед жертв - підприємці і перехожі.

Медики припускають, що число загиблих зростатиме.

Представник поліції Кабула повідомив «Голосу Америки», що велика частина жертв працювала в гірничодобувній і нафтовій промисловостях.

Талібан взяв відповідальність за вибух, заявивши, що він був спрямований проти двох мікроавтобусів, які перевозили співробітників афганської розвідки, і 38 з них були вбиті.

Президент Афганістану Ашраф Гані засудив вибух, спрямований проти цивільного населення, як обурливий і боягузливий акт.

За даними ООН, збройний конфлікт в Афганістані призвів до безпрецедентного числа жертв протягом останніх шести місяців 2017 року.

Місія ООН зі сприяння Афганістану задокументувала близько 1 700 випадків загибелі мирних мешканців в період з 1 січня по 30 червня. П'ята частина цих жертв припала на Кабул.

Вибух в понеділок стався на тлі визнання Талібаном, що один з трьох смертників, які атакували афганські війська в провінції Гільменд минулого тижня, був сином верховного лідера цього руху ісламізму Хайбатулли Ахунзади.

Джерела в Талібані і незалежні афганські дослідники повідомили, що мова йде про 22-річного Абдула Рахмана, який почав готуватися до місії смертника рік тому.

Представники уряду, проте, заявляють, що ці твердження є вигадкою і пропагандою. Уряд Афганістану давно стверджує, що лідери Талібану і їх сім'ї живуть в сусідньому Пакистані і Катарі.

На думку спостерігачів, якщо ці повідомлення підтвердяться, це підвищить авторитет лідера Талібану, якому з самого початку було важко зберігати єдність серед членів угруповання. В цьому випадку бойовики також отримають додатковий матеріал для посилення пропаганди в Афганістані, керівництво якого давно критикують за те, що їх сім'ї живуть за межами охопленої насильством країни.

Талібан також активізував бойові дії в більшості з 34 провінцій Афганістану. За останні дні таліби захопили ще кілька районів, збільшивши територіальний вплив в країні, де уряд контролює менше 60 відсотків території.

Дивіться також: Як технології можуть допомогти нагодувати населення планети без шкоди довкіллю

Як технології можуть допомогти нагодувати населення планети без шкоди довкіллю. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Інше за темою

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG