Спеціальні потреби

Пакистан: чимало афганських повстанців зацікавлені у мирних переговрах з Кабулом


Афганські солдати і поліцейські перед боєм
Афганські солдати і поліцейські перед боєм

Пакистан закликав суперницькі сторони конфлікту в Афганістані до відновлення переговорів, обіцяючи, що після них прийдуть пріоритети, які обере афганський уряд», для миру і примирення з угрупованням Талібан.

Головний радник прем’єр-міністра з питань закордонної політики Сартадж Азіз зробив таку заяву в п’ятницю на зустрічі в Ісламабаді з членами неофіційного діалогу між пакистанськими та афганськими законодавцями, колишніми офіційними особами, представниками на мирні переговори і активістами громадянського суспільства.

Азіз сказав, що Пакистан переконаний, що повстанці Талібану та інші угруповання, що ведуть боротьбу з урядом, повинні усвідомлювати, що Афганістан змінився протягом років і велика більшість населення не хотіла б повертатися у минуле.

Базований в Ісламабаді Центр дослідів і вивчення питань безпеки у партнерстві з Організацією афганських жінок за мир і безпеку встановив неофіційні контакти для сприяння кращому взаєморозумінню і співпраці між двома нелегкими сусідами.

Пакистан робить усе можливе для того, щоб угруповання Талібану стало частиною мирного процесу. Вже є ознаки, що багато із них уже зацікавленні у приєднанні до цього процесу. Організатори зустрічі оприлюднили заяву, в якій покликалися на слова Азіза.

Він також привітав мирну угоду, яку кабульський уряд досягнув з повстанським угрупованням, яке очолює афганський ватажок Гулбуддін Гекматяр, кажучи, що вона, за всіма ознаками, заохочує інші антиурядові сили сісти за стіл переговорів. Азіз не вдавався в подробиці.

Дивіться також: А ось як українські ветерани стають на ноги у США

А ось як українські ветерани стають на ноги у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG