Спеціальні потреби

Скапаротті: НАТО потрібна «позиція сили» щодо Росії


 Scaparrotti
Scaparrotti

НАТО повинна підходити до Росії з «позиції сили», зберігаючи при цьому відкриті для обговорення і можливого співробітництва канали, заявив у суботу головнокомандувач збройних сил НАТО в Європі.

Генерал армії США Кертіс Скапаротті, який має подвійний статус командира НАТО та командира Європейського командування США, виступив перед журналістами після зустрічі, що тривала весь день у Військовому комітеті НАТО, найвищому військовому органі Альянсу.

«Союзники, я можу сказати вам це після цієї конференції, визнають, що Росія є викликом у багатьох сферах», – зазначив Скапаротті.

Проте можливості для співпраці з Росією існують, додав генерал. Наприклад, він сказав, що Сполучені Штати і Росія провели переговори щодо припинення вогню в Сирії, і спільний американсько-російський операційний центр міг би бути створеним для координації обміну інформацією в боротьбі проти «Ісламської держави».

Такого роду зусилля мають на меті зменшити страждання населення і знайти можливість принести мир, сказав Скапаротті.

Прагматичний, але твердий у відносинах з Росією

Чеський генерал Петр Павел, голова Військового комітету НАТО, заявив, що члени альянсу повинні залишитися «прагматичними», але також «твердими» в своїх принципах, коли йде мова про відносини з Росією.

«Ми просто не можемо говорити про Росію і думати про неї в чорно-білому форматі», - Павел сказав репортерам, повторивши, що є сфера можливої співпраці з Москвою. «Той факт, що у нас із Росією різні основи і різні погляди на багато речей, не означає, що ми можемо повністю виключити будь-яку співпрацю з Росією», – підкреслив він.

Сфери, що представляють взаємний інтерес, включають боротьбу з тероризмом і намагання покласти край стражданням у Сирії, пояснив Павел, хоча російська пропаганда може спробувати пояснити припиненням вогню в Сирії як знак легітимізації.

Поза межами Альянсу

Військові керівники альянсу провели плідні дискусії щодо вирішення проблеми нестабільності, яка загрожує східному і південному флангам НАТО, сказав Скапаротті.

«Вони перевели обговорення на стратегічний рівень, і я думаю, що це дуже позитивно, і допомагає нам думати не тільки про сам регіон, але й про те, де є глобальні зв'язки», сказав він. Проблеми – Росія, біженці та екстремізм – мають вплив по всій Європі та за її межами, зазначив Скапаротті.

Павел підкреслив важливість підходу із зовнішнім спрямуванням. «Для того, щоб захистити нашу територію і населення, ми повинні також проектувати стабільність за межами наших кордонів», – сказав він.

Ірак, Афганістан, сили НАТО

Серед інших тем, члени альянсу обговорили встановлення присутності НАТО в Іраку, щоб зосередити увагу на інституційному будівництві на рівні міністрів та підготовці на військовому рівні, сказав Павел. Також у рамках дискусії було збільшення присутності військ НАТО у Східній Європі.

Крім того, керівники оборони обмінялися думками щодо місії НАТО «Рішуча підтримка». Не було «жодних сюрпризів» щодо місії тренування, консультації та допомогу в Афганістані, заявив високопоставлений представник НАТО. «Вони підтвердили той підхід, який ми мали», – додав чиновник.

Конференція Військового комітету НАТО була організована у містечку на узбережжі Далмації хорватським начальником оборони, генералом Мірко Сундов. Конференція Військового комітету організовується щорічно державою-членом альянсу. Члени альянсу розглянули рішення, прийняті на саміті НАТО в липні у Варшаві, Польща, а також надають консультації у здійсненні цих рішень.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG