Спеціальні потреби

Афганські політики висловлюють надію на досягнення мирної угоди з повстанцями Гекматяра


Бойовики Талібану

Розтерзаний війною Афганістан відзначив Міжнародний день миру в середу серед сподівань, що мирна угода з одним із головних повстанських угруповань може заохотити інших бойовиків, які дотепер підтримують Талібан, приєднатися до мирного процесу.

Афганські офіційні особи вже кілька місяців ведуть переговори з повстанським угрупованням Гезбі-Ісламі, яке очолює ватожок Гулбуддін Гекматяр. Незважаючи на повторні невдачі, обидві сторони сподіваються на закінчення праць над проектом мирної угоди.

Надходять повідомлення, що навіть в афганському уряді є опозиція до угоди. Однак, в заяві, оприлюдненій на початку цього тижня, політичний партнер президента Ашрафа Гані, голова виконавчого органу Абдулла Абдулла заявив, що він не виступає проти мирної угоди. Ца заява уможливлює урядові підписати важливу угоду про припинення вогню, що покращить його репутацію як у самому Афганістані, так і поза його межами.

Член переговорної групи Гекматяра Саїд Накібулла Гашмі, виступаючи на семінарі в Кабулі з нагоди Міжнародного дня миру, заявив, що про мирну угоду буде повідомлено протягом доби.

Незважаючи на повідомлення про поступ на переговорах з угрупованням Гекматяра, висловлюється сумнів, чи Талібан готовий розпочати подібні мирні зусилля.

Дивіться також: Віталій Ярема: «На жаль сьогоднішня реформа в органах поліції не призвела до покращення»

Віталій Ярема: "На жаль сьогоднішня реформа в органах поліції не призвела до покращення". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

XS
SM
MD
LG