Спеціальні потреби

Обаму просять накласти санкції на країни, де використовують дітей на війні


Хлопчик з автоматом Калашнікова у м.Соледар, 27 вересня 2014 року. Діти перебувають під наглядом дорослих, тримаючи зброю.
Хлопчик з автоматом Калашнікова у м.Соледар, 27 вересня 2014 року. Діти перебувають під наглядом дорослих, тримаючи зброю.

«Проросійські сепаратисти в Україні використовують дітей як інформаторів або у ролі «живого щита», – йдеться у звіті Державного департаменту США.

Правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) закликає адміністрацію президента Барака Обами вимагати від урядів іноземних держав, які отримують військову допомогу Сполучених Штатів, негайно припинити використання дітей як солдатів.

Напередодні Держдепартамент США оприлюднив щорічну доповідь, про незаконну торгівлю людьми. У документ, серед іншого, увійшов оновлений список країн, яких звинувачують у використанні солдатів-дітей.

Багато країн, перерахованих в новій доповіді про торгівлю людьми «рік за роком отримують військову допомогу від США, незважаючи на те, що продовжують використовувати дітей як солдатів», – заявила директор з захисту прав дітей в HRW Джо Беккер.

«Президент Обама повинен ясно дати зрозуміти, що країни, які використовують дітей як солдатів, будуть позбавлені військової підтримки США», – додала вона.

У списку згадані десять країн, кому закидають залучення дітей до військових дій: Бірма, Демократична Республіка Конго, Ірак, Нігерія, Руанда, Сомалі, Південний Судан, Судан, Сирія і Ємен. Ірак вперше доданий у список в цьому році, тоді як Афганістан з нього виключений.

«Сполучені Штати заплатили сотні мільйонів доларів, щоб підтримати афганську міліцію, яка, в свою чергу, рекрутує дітей і використовує їх в боротьбі з талібами, – підкреслила Беккер. – Афганістан також повинен бути в цьому списку і на нього також повинні поширюватися санкції, пов'язані з військовою допомогою».

До кінця вересня цього року президент Обама має вирішити, чи будуть перераховані у документі країни, виключені зі списку санкцій, пов’язаного з військовою допомогою США в бюджетному 2017 році.

Конгрес США у 2008 році схвалив Закон про запобігання використанню дітeй як солдатів (CSPA). Цим законом заборонено надавати певні види американської військової допомоги тим країнам, в яких дітей-солдатів рекрутують до національних збройних сил, міліції або інших воєнізованих формувань.

Україна не увійшла до списку країн, що використовують дітей в якості солдатів. Утім у доповіді Державного департаменту йдеться: «Вербування дітей бойовиками відбувається на території, яка не підконтрольна українській владі, де влада не здатна забезпечити дію національної заборони на використання дітей у збройному конфлікті. Проросійські сепаратисти також продовжують використовувати дітей як інформаторів, або у ролі «живого щита».

За даними звіту, в рядах бойовиків воюють діти від 12 до 17 років, зокрема існує дитячий батальйон імені Георгія Переможця. Крім того, від переселенців з Донбасу надходять повідомлення про торгівлю людьми. Жінок і дітей викрадають, продають у сексуальне та трудове рабство, – пише Державний департамент США.

Дивіться також: Безплатно в університетах США вчитимуться 13 українців: Ось як їм це вдалося.

Безплатно в університетах США вчитимуться 13 українців: Ось як їм це вдалося. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG