Спеціальні потреби

За час конфлікту на Донбасі загинули 68 дітей


Українські діти. Харцизк, Донецька область
Українські діти. Харцизк, Донецька область

1 червня - Міжнародний день захисту дітей. Голова СММ ОБСЄ закликав всі сторони конфлікту захистити дітей на Донбасі.

У зв’язку з Міжнародним днем захисту дітей, який відзначається 1 червня, голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан закликає всі сторони конфлікту на Донбасі докладати більше зусиль для захисту дітей.

«З початку конфлікту на сході України, життя і засоби для існування дітей перебувають у стані ризику, мовиться про десятки жертв, які зазнали різної форми насилля, включаючи обстріли та залишені вибухонебезпечні предмети», – мовиться у заяві Апакана, опублікованій у середу.

«Діти є невинними жертвами конфлікту. Насилля мусить зупинитися і всі сторони повинні інтенсифікувати зусилля для забезпечення щастя і здоров’я дітей в Україні», – наголосив Апакан.

Раніше, відкриваючи засідання Верховної Ради України, спікер Андрій Парубій заявив, що за час військового конфлікту в Луганській і Донецькій областях, починаючи з 2014 року, загинули 68 дітей, поранення отримали 186.

За словами Парубія, останнім часом російські безпілотні літальні апарати почали практику скидання вибухових пристроїв у зоні конфлікту на сході України, внаслідок чого гинуть цивільні люди, зокрема й діти.

«Сьогодні на лінії розмежування, де гинуть українські діти, питання їх захисту для нас є особливо актуальним», – сказав спікер.

За даними ООН, внаслідок конфлікту на Донбасі загинули близько 10 тисяч людей.

Дивіться також: Як дитинство серед війни підготувало чоловіка до рекордів з бігу

Як дитинство серед війни підготувало чоловіка до рекордів з бігу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

XS
SM
MD
LG