Спеціальні потреби

Глобальний удар по поліомієліту: Ось що треба знати


Про найбільші складнощі при боротьбі з поліомієлітом у світі розповіла професор-імунолог Кетрін Джейкобсен.

Зараз ми маємо дикий вірус поліо, це означає, що він не викликаний вакцинами, а розноситься через людей

ВООЗ розпочала агресивну кампанію боротьби з поліомієлітом у 2015 році, з метою вже до кінця 2016-го року покінчити з хворобою у всіх країнах світу. На думку науковців, ці амбіційні плани є цілком реальними, - розповіла в інтерв’ю CCTV Кетрін Джейкобсен, професор епідеміології та глобального здоров’я з Університету Мейсона.

«Зараз ми дуже близько до повного викорінення поліомієліту у світі. Зараз ми маємо дикий вірус поліо, це означає, що він не викликаний вакцинами, а розноситься через людей. Лише Пакистан та Афганістан, лише 2 країни, де досі люди хворіють на поліомієліт. І цього року було небагато випадків хвороби. Це цілком можливо, щоб до кінця цього року ми вже не будемо мати нових випадків захворювання».

За словами професорки, наразі у світі відбувається дуже агресивна кампанія з вакцинації у тих місцях, де поліомієліт досі з’являється. Йдеться про Пакистан та Афганістан.

Йдеться про відвідування буквального кожної частинки міст і сіл, і про вакцинацію кожної дитини

«Може піти багато місяців на ще одну вакцинацію, а потім ще на одну, а потім ще одну для кожної окремої дитини. Ми не можемо пропустити якийсь район, певну віддалену громаду, щоб дозволити циркуляцію поліомієліту у будь-яке місце. То ж тут справді йдеться про відвідування буквального кожної частинки міст і сіл, і про вакцинацію кожної дитини».

Пані Джейкобсон зауважує, що хоча у Сполучених Штатах в останні сто років не було випадків поліомієліту, утім вакцинація продовжується. Вона пояснює, чому.

Поки поліомієліт є у будь-якій частині світу, він може з’явитись в інших країнах

«Звісно, ми продовжуємо вакцинувати, адже поки поліомієліт є у будь-якій частині світу, він може з’явитись в інших країнах. Саме тому ми проводимо зараз цей глобальний удар, щоб зробити все можливе, аби позбутися цього вірусу за ці останні кілька місяців у країнах, де досі є поліомієліт. Якщо ми не зробимо цього справді інтенсивного удару з метою викорінити поліомієліт, він може відновитися, і тоді увесь світ знову буде у зоні ризику», - каже професор-епідеміолог.

Основною проблемою у новій кампанії з імунізації, розповіла Кетрін Джейкобсон, є потрапити у кожну громаду

Основною проблемою у новій кампанії з імунізації, розповіла Кетрін Джейкобсон, є потрапити у кожну громаду.

«Це вимагає надзвичайних зусиль – потрапити у віддалені сільські райони. Адже достатньо буде лише одної дитини, хворої на поліомієліт, щоб почався новий ланцюжок рознесення цієї хвороби на інших», - зазначила науковець.

Глобальна ініціатива із викорінення поліомієліту почалась вкінці 1980-х. Тоді науковці мали на меті позбутися поліомієліту до 2000 року.

Дивіться також: Всупереч недузі: Дивовижна історія боротьби скрипаля Перлмана з поліомієлітом

Всупереч недузі: Дивовижна історія боротьби скрипаля Перлмана з поліомієлітом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

XS
SM
MD
LG