Спеціальні потреби

Японія запроваджує вищі стандарти безпеки на своїх АЕС


Японські військові допомагають робітникам неподалік атомної електростанції
Японські військові допомагають робітникам неподалік атомної електростанції

Японський уряд доручив негайно запровадити в життя нові заходи безпеки на атомних електростанціях у всій країні. Водночас офіційні особи визнали, що потрібно ще багато зробити для того, щоб взяти під повний контроль ситуацію на пошкодженій у результаті землетрусу АЕС Фукусіма.

Агентство ядерної безпеки Японії повідомило, що в океані, за 300 метрів від електростанції виявлено радіоактивний йод, рівень якого на 3 000 разів вищий за дозволений. Це найвищий рівень ядерного забруднення, виявлений з часу, коли потужний землетрус і цунамі пошкодили охолоджувальну систему АЕС.

Стандарти безпеки, про які повідомлено в середу, є реакцією на критику, що електростанція Фукусіма не була запланована так, щоб витримати катастрофу, що сталася 11 березня і в результаті якої загинуло або пропало безвісти 27 500 людей.

Директор електричної компанії, якій підпорядкована АЕС Фукусіма, визнав на прес-конференції, що чотири із шести ядерних реакторів ніколи вже не будуть використовуватись.

Головний секретар Кабінету міністрів Японії Юкіо Едано визнав, що органи влади ще не можуть сказати, коли ситуацію на електростанції буде взято під контроль.

Тимчасом Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що рівень радіації в селі, досить віддаленому від атомної електростанції, удвічі перевищує рівень, який вважається безпечним для проживання. Голова МАГАТЕ з ядерної безпеки Деніс Флорі заявив, що перевірка підтвердила, що ліміти безпечної радіації перевищені в районі, що за приблизно 40 кілометрів на північний захід від АЕС Фукусіма.

Японський уряд встановив евакуаційну зону радіусом у 20 кілометрів і рекомендував мешканцям, що живуть за 30 кілометрів від електростанції, щоб вони залишалися вдома.

У середу активісти організації Ґрінпіс закликали японських керівників, щоб вони розширили зону із 20 до 30 кілометрів, тому що їх незалежні вимірювання вказали на вищий від безпечного рівня радіації. Представник Кабінету міністрів Японії заявив, що уряд готовий вивчити дані, отримані цією організацією.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG