Спеціальні потреби

Актуально

Путін погрожує ядерною зброєю і обіцяє її не вживати. Яким словам вірять експерти?

Президент Росії Володимир Путін з Москви спостерігає за навчаннями стратегічних ядерних сил, частиною яких є балістичні та крилаті ракети. 26 жовтня 2022 року. (Олексій Бабушкін, Sputnik, фото через AP)

Захід має можливість знищити російське військо в Україні, не вдаючися до ядерної зброї у відповідь на дії Москви. А самі ядерні погрози Кремля є «психологічною спецоперацією», метою якої є підірвати підтримку України на Заході. Про це у п’ятницю говорили експерти, яких запросив вашингтонський дослідницький центр «Атлантична Рада» на дискусію про те, що означають останні заяви російського керівництва.

У четвер президент США Джо Байден назвав часті згадки президента Росії Володимира Путіна про ядерну зброю «дуже небезпечними», при цьому він запитав: «Якщо він не має наміру, чому він продовжує про це говорити?» У нещодавньому інтерв’ю американському телеканалу Nexstar він ще раз наголосив, що Путін не є у безвихідній ситуації – щоб закінчити війну, достатньо вивести війська з України.

Американський президент реагував на слова президента Росії Володимира Путіна, який у четвер заперечив будь-які наміри використовувати ядерну зброю в Україні. Виступаючи на конференції міжнародних експертів із зовнішньої політики, Путін заявив, що Росії немає сенсу завдавати ударів по Україні ядерною зброєю. Але він назвав війну в Україні намаганням Заходу «забезпечити своє глобальне панування», що, як він вважає, приречене на провал.

Наміри Путіна – злякати, але і зачарувати – Джон Гербст

Наскільки реальні ядерні загрози Путіна, чи вони просто показують його відчай через військові невдачі? Експерти, які обговорювали ці питання у Вашингтоні, вважають, що такими погрозами Путін проводить «психологічну спецоперацію» проти Заходу, але не можна цілком виключати можливість того, що він вдасться до виконання своїх погроз.

Виступ президента Росії Володимира Путіна у четвер - частина стратегії впливу на американських консерваторів, вважає колишній посол США в Україні, а нині старший директор Центру «Євразія» Джон Гербст.

«Це – частина «стратегії зачаровування», спрямованої на консерваторів у Сполучених Штатах, а також на Заході. Він звертає увагу на те, що говорять популісти серед республіканців у Сполучених Штатах, і думає, що їх можна використати для того, щоб відвернути американську громадську думку від підтримки України. На його думку, є два Заходи, і один з них - це той, що має традиційні цінності, як і він. Хоча він ніяких цінностей не має, він є кагебіст, який вірить у російський імперський контроль. – каже Гербст. – І коли він промовляє до цього Заходу, він каже, що не має наміру використовувати ядерну зброю. І одночасно він культивує образ того самого сумнозівсного щура, загнаного в кут».

При цьому Гербст нагадує, що словам Путіна немає віри, бо російський президент та інші високопосадовці заявляли в середині лютого, тобто напередодні агресії, що не мають наміру посилати великі сили вторгнення в Україну.

На думку генерала Філіпа Брідлава, колишнього Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, в Україні не існує об’єкта, який би міг бути ціллю тактичної ядерної зброї. Тому її використання має єдину мету – підірвати підтримку Заходу України.

«Метою такої операції було б розсварити між собою Захід, а не досягнення якоїсь тактичної цілі на полі бою. Його армія до цього не готова, в них немає захисного спорядження. Тому тут ціль – уми і серця Заходу, тих, хто надає підтримку Україні», – каже він.

Ядерна зброя – неефективна на полі бою – Брідлав

Як каже Брідлав, ця воєнна кампанія показала, що Росія не здатна звичайним озброєнням досягти своїх військових цілей, тому вона погрожує ядерною зброєю, але вона розуміє, що Заходу не потрібно вдаватися до ядерної зброї навіть у відповідь, бо він здатний розбити російське військо в Україні звичайною зброєю. Тому його рекомендацією була б відповідь саме конвенційною зброєю, але пропорційно до того, що зробив би Кремль.

Дебра Кейган, старша співробітниця з питань енергетики Трансатлантичної мережі лідерства, вважає, що президент Путін не ухвалює рішення про вживання ядерної зброї самостійно. І його військові і лідери інших країн, які мають ядерні амбіції, відмовляють його від цього кроку. Особливо, на її думку, проти ядерної зброї виступає Туреччина, чий президент, за її словами, вважає Чорне море «своєю власною ванною», а тому не хотів би бачити його радіаційно зараженим.

«Я думаю, інше важливе питання тут — Китай, Індія, Іран, усі ці країни, ймовірно, відраджують його це робити, тому що це ніби руйнує їхній фасад того, що вони є ядерними державами».

Як каже Кейган, їхня стратегія полягає у тому, щоб погрожувати ядерною зброєю, і на цьому будується їхній вплив. Вживати ядерну зброю вони не збираються, бо розуміють, що на це буде відповідь США, вважає Кейган.

«Навіть Китай не може конкурувати зі Сполученими Штатами. Не кажучи вже про Індію з Пакистаном, які сперечаються через Кашмір, і погрожують одне одному ядерною зброєю, а Путін змішує їхні карти, бо якщо Путін використає ядерну зброю, то цінність їхнього власного стримування ставиться під сумнів», – каже експертка.

На її думку, і самі роосійські військові радять Путіну цього робити, бо по-перше, вони не готові воювати на забруднених радіацією територіях, а по-друге, вони розуміють, що означає опублікована днями нова стратегія національної оборони Пентагону, частиною якої є так звана «ядерна позиція».

«Мені подобається, що міністр Ллойд Остін знову вживає термін «стратегічна двозначність». Бо він є нічим іншим, ніж гарним способом сказати, що «ми є найбільша наддержава на обличчі планети, у нас є багато інших речей, тому не випробовуйте нас», – каже вашингтонська експертка.

Також, на її думку, звичайна зброя за останні десять років розвинулася настільки, що потреба у використанні ядерної зброї відпадає, бо звичайна зброя стає набагато точнішою.

Вона також каже, що паралелі, які наводять прихильники домовленостей з Путіним, такі як Карибська криза, в результаті якої вдалося відійти від ядерного протистояння, не відповідні до ситуації. На її думку, нинішня ситуація більше нагадує Мюнхенські домовленості з Гітлером, які проклали шлях до Другої світової війни.

Цей аргумент підтримав і Джон Гербст, який вважає, що було б наївно думати, що амбіції Кремля закінчуються на кордонах України, і він не буде загрожувати країна-членам НАТО. Тому єдина можливість зупинити Кремль – це зараз, на території України, яка має 40-мільйонне населення, налаштоване боротися за своє існування.

«Навіщо ядерна бомба, якщо можна влаштувати аварію на ядерній електростанції?» – Войціцька

Розмови про «брудну бомбу», які веде Росія, потрібно сприймати серйозно, вважає колишня депутатка Верховної Ради України Вікторія Войціцька. На її думку, заяви Кремля про те, що Україна збирається вживати «брудну бомбу», означає, що це збирається зробити Росія і для цього вона має всі можливості – навіть ті, що дає захоплення атомної електростанції в Запоріжжі.

«Ми маємо не просто саму станцію, але й установку для відпрацьованого ядерного палива, і ця установка, як згадував енергетичний регулятор, була побудована для мирного часу, а не для воєнного часу. Вчора із заявою виступив український регулятор, якому належить станція, що росіяни щось роблять на цьому об'єкті, будують щось, роблять якісь операції, і ніхто з української сторони чи з експертів Міжнародного атомного агентства МАГАТЕ не мають доступ до цього місця. Тому, якщо Путін вирішить створити "брудну бомбу", він може легко використати цей конкретний об’єкт і створити катастрофу, яка точно пошириться на територію самої атомної електростанції та спричинить великі питання щодо здоров'я, гуманітарні питання, психологічні питання та економічні питання», – сказала Войціцька.

Радіаційне зараження та виключення електростанції, що виробляє 25% української електроенергії, на її думку, і є метою, бо ціллю є завдати якомога більше збитків для інфраструктури та економіки, якщо не вдається завдати воєнної поразки Україні.

Використання ядерних відходів для зараження українських територій, на її думку, є тим більш імовірним, чим швидше українське військо наближається до міста Енергодар, в якому розташована атомна станція. Тому важливо захистити станцію з повітря, щоб росіяни не мали можливості влаштувати там атомну аварію і звинуватити в ній українців.

Всі новини дня

Серед поранених у Севастополі у важкому стані — генерали. Буданов розповів про атаку на штаб Чорноморського флоту РФ

Начальник Головного управління розвідки України Кирило Буданов сказав, що кілька російських генералів у важкому стані, але не підтвердив повідомлень про імовірну загибель командувача Чорноморського флоту РФ адмірала Віктора Соколова.

Внаслідок атаки України на штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі загинули щонайменше 9 осіб, поранення отримали 16. Серед них — російські генерали. Про це в ексклюзивному коментарі українській службі Голосу Америки повідомив начальник Головного управління розвідки України Кирило Буданов.

“Серед поранених — командувач угруповання генерал-полковник (Олександр) Романчук, в дуже важкому стані. Начальник штабу генерал-лейтенант (Олег) Цеков, перебуває без свідомості. Кількість постраждалих звичайних військовослужбовців, які не є працівниками штабу, ще встановлюється. Це військові, які несуть службу, охорона, і так далі — вони не входять у той перелік, який я вам озвучив”, — повідомив Голосу Америки Кирило Буданов.

Олександр Романчук — командувач угруповання російських сил на Запорізькому напрямку, отримав звання генерал-полковника у 2023 році. Генерал-лейтенант Олег Цеков — командир 200 ОМСБР Берегових військ Північного флоту ВМФ РФ.

Водночас Буданов не підтвердив повідомлень про імовірну загибель командувача Чорноморського флоту РФ адмірала Віктора Соколова. Про його стан інформації в ГУР наразі немає.

На питання, яку роль в плануванні удару відіграли партизани та місцеві мешканці, Буданов відповів, що розвідка збирає дані з усіх джерел. “Зрозуміло, що агентурні джерела — одні з основних”, — додав він.

Водночас начальник ГУР не став відповідати, чи для атаки на штаб Чорноморського флоту РФ використали ракети західного виробництва.

“Тут я маю утриматись від відповіді, думаю ви маєте мене зрозуміти”, – сказав він.

Нагадаємо, 22 вересня у Севастополі сталося кілька вибухів. Російська окупаційна влада повідомила про ракетний удар по штабу Чорноморського флоту РФ. Збройні сили України згодом підтвердили удар по штабу Чорноморського флоту Росії в тимчасово окупованому Севастополі.

Президент України та Перша Леді подякували американцям за підтримку. Відео

Президент України та Перша Леді подякували американцям за підтримку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

Під час останнього візиту української делегації у США, президент та перша леді подякували американцям за підтримку та вручили нагороди низці американських волонтерів та іншим діячам, які допомагають Україні. На церемонії в Національних архівах побували Тетяна Ворожко та Дмитро Мельник.

Літій, оборонка, ІТ - галузі, що рухають нову економіку України, каже Андрій Гундер

Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні

Не лише Білий дім, Пентагон та Конгрес - президент України Володимир Зеленський під час подорожі до Вашингтона цими днями спілкувався і з представниками американського бізнесу.

Зокрема, Зеленський зустрівся з найвпливовішими американськими підприємцями й керівниками найбільших фондів, загальна вартість активів яких складає приголомшливі 30 трлн доларів, повідомили в Офісі президента України.

Українська влада намагається залучити до України хоча б невелику частину цих коштів, але чи вдасться їй це зробити під час війни? Чим може допомогти новопризначена спецпредставниця США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер? Які галузі української економіки мають найбільшу перспективу, і як зараз ведеться в Україні закордонним інвесторам?

Про це ми поговорили з президентом Американської торговельної палати в Україні Андрієм Гундером, який працюв в Україні вже кілька десятиліть і каже, що 84% компаній-членів його бізнес-асоціації продовжують працювати в Україні навіть попри війну.

Інтерв'ю відредаговане для ясності та плинності.

Оксана Бедратенко, Голос Америки: Коли ви у Вашингтоні спілкуєтеся з американськими корпораціями та уряду, що ви чуєте від них і що вони питають у вас?

Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні: Головне, що ми їм зараз розказуємо, що Київ стоїть, Україна стоїть, і стоїть бізнес, об'єднаний з Україною. І бізнес розвивається.

Рівно рік тому ресторани McDonalds знову відкрилися і за цей рік вони обслужили 66 млн клієнтів

Ми привезли найновіші наші дослідження. Разом з Сіті-банком ми провели дослідження, яке показало, що 84% іноземних компаній, які були в Україні, продовжують працювати, і навіть розвиваються. Сьогодні рівно рік тому ресторани McDonalds знову відкрилися і за цей рік вони обслужили 66 млн клієнтів, і вони постійно відкривають нові ресторани.

Це показує, що ресторани розвиваються і бізнес розвивається. І це працює в умовах, коли є повітряні тривоги, не було постійного постачання електроенергії. Бізнес адаптується і сектори, які ми бачимо - різні сектори далі продовжують розвиватися.

«Жіноче лідерство - один з напрямків які ми активно розвиваємо». Андрій Гундер каже, що західні компанії, які залишилися працювати в Україні, очолюють жінки.
«Жіноче лідерство - один з напрямків які ми активно розвиваємо». Андрій Гундер каже, що західні компанії, які залишилися працювати в Україні, очолюють жінки.

Чому ми зараз тут? Це співпало з візитом президента Зеленського. Минулого тижня президент Байден призначив повноваженого представника Сполучених Штатів з економічного відновлення Пенні Пріцкер. Ми добре знаємо, що з 2015-го року, коли вона була секретарем (міністеркою, – ред) торгівлі, і вона має коріння з України, і її роль зараз – почути, чого хоче бізнес в Україні, які є виклики.

Спочатку вона зосередиться на компаніях, які вже працюють в Україні, бо це були найкращі амбасадори. Це компанії як Pfizer, Boeing, Visa, MasterCard, McDonalds, CocaCola. До речі, їх всіх об'єднує те, що там керівники – жінки. І жіноче лідерство - один з напрямків які ми активно розвиваємо.

Бізнесмени сподіваються, що Пріцкер допоможе зрушити реформи

О.Б.: Ви сказали про призначення Пріцкер, я чула в Україні її вже почали називати пані Маршал, за аналогією з планом Маршала, який створила Америка для Європи після Другої світової війни. Якою буде роль Пріцкер в економічній відбудові?

А.Г.: Це спеціальна представниця з економічного відновлення. Гроші на відбудову будуть надходити з п'яти джерел:

  • Донори.
  • Позики банків розвитку.
  • Український бюджет.
  • Російські активи.
  • Робота з приватним сектором.

Якраз останнім напрямком буде займатися Пенні Пріцкер. Минулого тижня в нас була велика зустріч наших компаній з компанією Black Rock, яка оголосила фонд розвитку України і зараз треба визначитись, звідки ці гроші будуть надходити, хто буде розпоряджатись, яка буде стратегія інвестування.

О.Б.: Чи це буде це зроблено у співпраці з американським урядом?

А.Г.: Пенні Пріцкер буде працювати на пів ставки в Держдепі. Це буде неповний тиждень, але ми чуємо, що вона дуже активно подорожуватиме і, думаю, дуже скоро оголосять дату, коли вона приїде в Україну.

Вона буде підтримувати бізнес, але також займатиметься підтримкою реформ. Надзвичайно важливо, щоб зараз реформи відбулися і це відбулося саме для українців.

Потрібно захистити порти Одеси, бо їм немає альтернативи, каже Гундер

О.Б.: Багато американських компаній представлені саме в сільському господарстві і вони опинилися на передовій того, що в світі називають російською війною проти продовольчої безпеки, тобто це в тому числі і вони, хто зіткнувся із блокуванням Чорноморських портів і замінованою територією і це є небезпекою для персоналу. Як вони оцінюють цю ситуацію?

А.Г.: Наше дослідження показує, що зараз найбільша загроза - це безпека людей і безпека майна.

Дуже важливо, над Києвом вже є захист, і ми бачимо, що порівняно з іншими містами там, наприклад, Тель-Авівом, Київ, може, навіть більш безпечний. Але є такі місця як Одеса. І для компаній дуже важливо, особливо для агрокомпаній, захистити інфраструктуру в одеських портах, тому що атаки продовжуються і ракетами, і дронами, і дійсно важливо їх захистити.

Важливо захистити інфраструктуру, яка роками будувалася, щоби коридор міг повністю працювати зараз і після перемоги

Пріоритетно зараз зробити захист над портами Одеси, щоб зерновий коридор міг працювати, тому що немає альтернативи для українських чорноморських глибоководник портів, просто немає.

Інші шляхи - через Ізмаїл, по Дунаю, потягом - не можуть перекрити можливості, які дають глибоководні порти - Чорноморськ, Одеса, Південний. І тому дуже важливо захистити інфраструктуру, яка роками будувалася, до якої інвестували, щоб коридор міг повністю працювати зараз і після перемоги.

Дійсно агросектор потужний і є можливість росту. Ми бачимо такі індустрії, які також надихають, - як інформаційні технології. Якщо у 2015 році весь ринок був 1 мільярд доларів, ринок ІТ сьогодні - це вже майже 7,5 мільярдів доларів. Україна зараз одна з найбільш диджиталізованих країн в світі.

О.Б.: Незважаючи на те, що багато людей поїхало?

А.Г.: Питання міграції дуже актуальне, тому що відбудова, ми вважаємо, вже почалася. Компанії почали відбудовувати, наприклад, біля Києва завод Coca Cola - один з найбільших в Європі.

Він був під окупацією, коли росіяни заходили з Чернігова, це біля Броварів, вони окупували завод у березні 2022-го. Збройні сили його визволили і він сьогодні працює знов на цих потужностях, які були до війни і ці компанії працюють.

Дійсно, потрібно людей багато. Хтось добровільно пішов служити на передову, продовжується і мобілізація, зараз ми очікуємо, що дівчат з медичною освітою, можливо, будуть закликати до мобілізації, тому питання людей лишається актуальним, а президент Зеленський це підкреслює постійно.

На тлі війни в Україні розвиваються нові галузі

О.Б.: Куди готові інвестувати компанії в Україні?

А.Г.: Ми дивимося на різні сектори. Є ті, які раніше не були розвинені, наприклад, сектор мінералів, або цінних металів, таких як літій. Україна має одні з найбільших в Європі запаси літію. А це нові напрямки ринку. І для України це важливо. Нафтогазова галузь - Україна має запаси і, якщо будуть правильні технології, буде видобуток. Тут є найбільші сховища газу в Європі. Дуже багато можливостей.

Українці під час війни досягають феноменальних результатів то під час миру, після перемоги, будуть можливості для інвестицій

Новий сектор, який зараз дуже активно розвивається - це сектор безпеки, тому що коли працівники компаній їдуть на передову і бачать, що є потреба, вони повертаються і кажуть: «Як ми можемо задовольнити цю потребу, дати те, що Збройні сили потребують найновішими технологіями?»

І ми бачимо що сектор оборони дуже активно розвивається. Ми вважаємо, що Україна може бути справжнім лідером в цьому. Але найголовніше, що компанії бачать стійкість і натхнення українців і вони натхненні тим, що Україна робить і ми кажемо: "Дивіться, якщо українці під час війни досягають феноменальних результатів, то під час миру, після перемоги, будуть можливості для інвестицій".

О.Б.: Хто приходить до України у такий складний час?

А.Г.: За перше півріччя 88 нових компаній вступили в нашу палату. Це компанії, які раніше не були в Україні. І тут різні галузі.

Наприклад, у компанії Boeing в Києві зараз працюють 1 100 людей. Це інженери. І таких міжнародних компаній понад 100 в Україні.

Є ризик інвестувати сьогодні в Україну, але є ще більший ризик не інвестувати в Україну

Вони працюють заради того, що Україна може дати в сфері інформаційних технологій. Ми спілкуємося з компаніями, які зараз не представлені в Україні, наприклад з галузей нафти та газу чи енергетики, ми говоримо, що так, є ризик інвестувати сьогодні в Україну, але є ще більший ризик не інвестувати в Україну.

Ми кажемо: "Будьте частиною чогось великого, бо це увійде в історію як найбільша відбудова країни з часів Другої світової війни в Європі".

В Україні можна вести бізнес чесно і прозоро, каже Гундер

О.Б.: Ви кажете, що компанії, які працюють уже в Україні мають стати амбасадорами. Ваша асоціація працює з 1990-х років, і є, мабуть, найстарша асоціація міжнародного бізнесу в Україні. Компанії пережили дуже різні періоди в українській історії і багато говорять про українську корупцію. Що ці компанії, які вже довго попрацювали в Україні кажуть новачкам?

А.Г.: Головне слухати компанії, які працюють. Ми приїхали до Вашингтона з головою правління компанії Horizon Capital Оленою Кошарною, яка за час повномасштабного вторгнення зуміла залучити в Україну 300 мільйонів доларів. Тобто інвестори дали її фонду 300 млн доларів, щоби фонд під час повномасштабного вторгнення, під час війни, інвестував в Україну.

Американські міжнародні компанії відповідають за американським антикорупційним законодавством. Тобто, якщо є корупція навіть за межами Сполучених Штатів, вони за законодавством Сполучених Штатів відповідають за свої дії і це дійсно важливо.

Можна вести в Україні прозорий чесний бізнес. Головне приймати правильні рішення, мати хороших юристів. Питань виникає багато і компанії приходять до нас і ми разом тоді доносимо голос цього бізнесу до органів державної влади.

Найголовніше - судова реформа, тому що, якщо є суперечки – це не шукання преференцій, це шукання справедливості і головне - це пошук цієї справедливості.

Верховенство права, судова реформа – про це треба дійсно говорити і я думаю що Пенні Пріцкер буде це питання порушувати разом з президентом Зеленським і з урядом, бо цього хочуть інвестори і це потрібно для майбутнього розвитку економіки України.

О.Б.: Чи дослухається уряд до тих вимог щодо реформ, щодо прозорості та справедливості, які висуває бізнес?

А.Г.: Вони слухають, інколи чують. Думаю треба зрозуміти, що ці реформи не робляться заради міжнародних установ. Це надзвичайно потрібно для майбутнього країни. Зараз час провести ці важливі реформи щоб майбутні покоління знали, що інвестиції надходять, інвестори себе почувають комфортно і економіка зростає.

Дивіться також:

Про що домовились президенти України та США у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Білий дім і Пентагон не підтверджують повідомлення про плани передати ракети ATACMS Україні

Речниця Білому дому Карін Жан-П’єр нагадала про зустріч президентів США та України у Вашингтоні та новий потужний пакет озброєнь як "сильний сигнал світові про те, що ми продовжуватимемо підтримувати Україну". 22 вересня 2023р. REUTERS/Jonathan Ernst

Білий дім не підтвердив інформацію, розповсюджену раніше американськими ЗМІ, про плани надання Україні ракет великої дальності ATACMS.

Речниця Білому дому Карін Жан-П’єр під час брифінгу у п'ятницю сказала, що не може підтвердити плани щодо надання Києву ракет ATACMS.

“Я не маю жодної нової інформації щодо цього”, – сказала Карін Жан-П’єр, відповідаючи на запитання журналістів про публікацію телеканалу NBC News.

Згідно з повідомленням, у якому канал посилався на джерела в Конгресі та трьох американських чиновників, адміністрація Байдена нібито пообіцяла президенту України Володимиру Зеленському, що США надішлють Україні "невелику партію" ракет великої дальності ATACMS.

Це повідомлення з'явилося на другий день після візиту до Вашингтона президента Зеленського та його зустрічі з президентом США Джо Байденом.

Речниця Білого дому нагадала коментар радника з національної безпеки США Джейка Саллівана, який днем раніше у Білому домі заявив, що президент США Джо Байден вирішив наразі не надавати ракети ATACMS Україні, але “не виключає такої можливості у майбутньому”.

Жан-П’єр додала, що зустріч Зеленського і Байдена у Вашингтоні «надіслала світові сильний сигнал про те, що ми продовжуватимемо підтримувати Україну».

Вона також нагадала, що під час зустрічі було оголошено про новий пакет озброєнь, який демонструє, що «ми підтримуємо Україну і продовжуватимемо стільки, скільки потрібно».

У Пентагоні також не було підтвердження такої новини, повідомляє кореспондент Голосу Америки з питань національної безпеки Джеф Селдін.

Напередодні у коментарі для Голосу Америки в.о. помічника міністра армії США з питань закупівель, логістики та технологій Дуглас Буш сказав стосовно ракет ATACMS, що передавати їх чи ні – "не рішення армії", але вона готова його виконати, коли про це надійде наказ президента.

"Президент володіє цими повноваженнями... Ми точно знаємо, скільки їх у нас є, де вони є, і яких вони типів... Насправді питання лише в тому, надавати їх чи ні. Якщо рішення буде прийнято, армія готова це зробити", - сказав Буш.

Про що домовились президенти України та США у Вашингтоні. Відео

Про що домовились президенти України та США у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

За результатами зустрічей Джо Байдена та Володимира Зеленського оголошено новий пакет оборонної допомоги Україні на 325 мільйонів доларів. До нього увійшли касетні боєприпаси до артилерії, нові протитанкові системи, ракети для HIMARS та засоби протиповітряної оборони.

Більше

XS
SM
MD
LG