Спеціальні потреби

ISW: обмежений дозвіл США на удари в РФ є недостатнім і не може зірвати масштабні операції Росії


Запуск ракети ATACMS із пускової установки (ілюстративне фото)
Запуск ракети ATACMS із пускової установки (ілюстративне фото)

Обмежений дозвіл з боку адміністрації США, що дає змогу Україні використовувати надану американську зброю для ударів по деяких російських військових об’єктах на невеликій частині території РФ, зменшив площу безпечного російського простору лише на 16 відсотків, заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW).

Аналітики наголосили, що зміна політики США, хоч і є кроком у правильному напрямку, сама по собі є недостатньою й не може зірвати масштабні операції Росії.

"ISW вважає, що Захід зберігає здатність суттєво перешкоджати російським операціям, дозволяючи Україні використовувати надану Заходом зброю для ударів по оперативному тилу Росії й глибокому тилу на території Росії", – заявили аналітики.

"Політика США, що обмежує використання Україною зброї, наданої Сполученими Штатами, фактично створила величезний заповідник – територію в зоні дії зброї, наданої США, але на якій українським силам не дозволяється завдавати ударів із цієї зброї. Цей заповідник Росія використовує для захисту своїх бойових сил, командування і служби контролю, матеріально-технічного забезпечення і тилового забезпечення, які російські військові використовують для проведення своїх військових операцій в Україні", – йдеться у звіті, оприлюдненому в ніч на 10 червня.

Аналітики наголошують, що політика США все ще захищає переважну більшість оперативного й глибокого тилу Росії і забороняє Україні використовувати ATACMS будь-де в Росії.

"Обмежена зміна політики президента США Джо Байдена наприкінці травня 2024 року щодо використання наданої США зброї проти військових цілей у Росії привела до ліквідації максимум 16 відсотків безпечного простору Росії, припускаючи, що українські сили можуть завдавати ударів по всіх законних російських військових цілях у радіусі дії українських HIMARS із використанням GMLRS в Бєлгородській, Курській і Брянській областях. Однак неясно, чи українські сили мають на це дозвіл", – йдеться у звіті.

Аналітики звертають уваги на заяви офіційних осіб США, які "вказують на те, що українські сили можуть бути обмежені в ударах по російських військових цілях, які не беруть активної участі в наземних атаках і ударах по Україні. Таким чином, зменшення площі заповідника може становити й менше 16 відсотків".

Напередодні радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван в інтерв’ю американській телекомпанії CBS News заявив, що наступ російських військ на Харківщині застопорився після дозволу атакувати військові об’єкти на території Росії.

Раніше аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) наголошували, що відсутність ясності щодо здатності України завдавати ударів по військових цілях у Росії американською зброєю унеможливлює змусити РФ утриматися від таких ударів по Україні з російського повітряного простору.

7 червня в Парижі президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом США Джозефом Байденом. У контексті цієї зустрічі Зеленський заявив, що для ефективного захисту "від щоденного російського терору Україна має отримати можливості завдавати ударів по військових цілях на території Росії".

Перед цим в інтервʼю ABC News Джо Байден сказав, що українській стороні дозволено "удари поблизу кордону у відповідь на російські атаки конкретних цілей в Україні". "Ми не дозволяємо удари на 200 миль (приблизно 320 кілометрів – ред.) углиб Росії і не дозволяємо удари по Москві, по Кремлю", – заявив Байден.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG