Спеціальні потреби

В Іраку посилюється хвиля атак проти шиїтів


Впливовий шиїтський духівник в Іраку закликає своїх прихильників захищати від атак шиїтські громади. Він звернувся з цим закликом після того, як у п’ятницю, в результаті кількох вибухів, по всій країні загинуло щонайменше 69 людей.

Найсерйозніші атаки були скеровані проти шиїтських кварталів і мечетей у багдадському районі Садр-Ситі, який є опорним пунктом антиамериканського духівника Муктади аль-Садра.

У п’ятницю аль-Садр оприлюднив звернення, в якому закликав своїх прихильників створювати бригади в рамках поліцейських сил і армії для захисту релігійних місць, домів і громад. Він сказав, що шиїти не можуть покладатися на американські сили в Іраку для самозахисту.

В суботу почалися похорони загиблих, а рух садристів закликав до триденної жалоби.

Поки що ніхто не взяв на себе відповідальності за атаки, але іракські офіційні особи звинуватили очолене сунітами угруповання аль-Кайда в Іраку.

Атаки сталися через п’ять днів після того, як іракські офіційні особи повідомили про смерть двох провідних лідерів того угруповання.

Хвиля насильства в Іраку почала збільшуватись після парламентських виборів у березні. Ніхто на них не вийшов безсумнівним переможцем. І тому можуть пройти місяці перед тим, як суперницьким угрупованням вдасться сформувати коаліційний уряд. Органи влади побоюються, що непевне політичне майбутнє країни спричинить спалах політичного і релігійного насильства.

XS
SM
MD
LG