Спеціальні потреби

Американські ветерани поповнюють лави бездомних


У найближчі кілька років Сполучені Штати суттєво скоротять особовий склад своїх збройних сил. Для багатьох ветеранів це означає повернення до цивільного життя, яке після років служби, значно змінилося і висуває нові вимоги до колишніх солдатів. Вимоги, які, далеко, не всі витримують. За приблизними підрахунками, щоночі на американських вулицях залишається майже 70 тисяч бездомних ветеранів. Переважна більшість з них – одинокі чоловіки; багато страждають на психічні хвороби, зловживають наркотиками та алкоголем. На допомогу таким людям приходять як урядові, так і приватні установи.

У Нью-Йорку, за офіційними даними, налічується дві тисячі ветеранів без постійного місця проживання. За неофіційними – вдвічі більше.

Організація «Місія порятунку» пропонує бездомним ветеранам допомогу з нічлігом. Фінансована, здебільшого, приватними людьми, «місія» налічує кілька притулків. Загалом у них 100 ліжок, і вони вщент заповнені щоночі. Сюди звертаються, переважно, самотні чоловіки старшого віку. Чимало з них служили у В’єтнамі, однак тепер усе частіше до них приходять військові, які повернулися з Іраку та Афганістану. Волтер Гернандез прослужив у війську 24 роки. Сьогодні він бездомний.

«Важко бути бездомним. Щодня шукаєш де поїсти, де поспати, це дуже нелегко. Все більше людей, нині, стають бездомними, все більше ветеранів не мають де жити», – каже Волтер.

Тепер Волтер тільки харчується у їдальні при «Місії порятунку», а колись ночував тут постійно. В притулках досить зручно, каже він, тут можна отримати одяг, випрати білизну, помитися.

Організація «Проект Джеріко» також забезпечує бездомних ветеранів житлом у Нью-Йорку. У цьому будинку, що підпорядкований «Проекту» – 56 квартир. Кожна з них обладнана кухонною плитою, окремим туалетом, є навіть шафа-купе. Ветеран війни в Іраку Лері Фалер каже, що такі притулки є справжнім порятунком:

«Дуже допомагає мати свій куток, не дивлячись на те чи Ви шукаєте працю, плануєте повернутися на навчання, запрошуєте родичів, друзів».

Виконавчий директор Торі Лайон вважає, що забезпечення ветеранів житлом може запобігти виникненню інших проблем:

«Як тільки вони стають бездомними, починається каскад інших проблем. Наша мета – запобігти появі ще одного покоління бездомних ветеранів».

А незабаром у Нью-Йорку з’явиться ще один нічліг для ветеранів. У районі Бронкс на кошти федерального і штатного урядів як також приватних банків буде споруджено притулок для демобілізованих військових.

«Це не прийнятно, аби люди, які боролися за нашу свободу, наші цінності, повертаючись додому, були змушені знову боротися… за місце, де жити. Боротися за їжу на столі, боротися за право доступу до медичних послуг», – каже депутат міської ради Нью-Йорка Мет’ю Юджін.

У наступні кілька років зі збройних сил США демобілізуються десятки тисяч військових, і проблема бездомності може постати ще гостріше.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG