Спеціальні потреби

Гантсман їде в Москву, Теффт повертається до США


Джон Гантсман
Джон Гантсман

Сенат США затвердив кандидатуру Джона Гантсмана на посаду посла в Росії.

Кандидатуру Гантсмана затвердили швидко і одноголосно: демократи і республіканці виявили рідкісну єдність, підтримавши вибір президента Трампа. Як повідомляє газета Washington Post, сенатор Бенджамін Кардин заявив, що Трамп не зміг би знайти кращого кандидата на цей пост.

Новий посол приїде в Москву на тлі напруженості у відносинах між США і Росією, в тому числі з приводу звинувачень РФ у втручанні в американські вибори і ролі Кремля в конфлікті на сході України.

Раніше в цьому місяці, виступаючи на слуханнях в Комітеті Сенату з міжнародних відносин, що розглядав його кандидатуру, Джон Гантсман заявив, що нинішня політика Москви є одним з головних зовнішньополітичних викликів, перед якими стоять США. При цьому у Сполучених Штатів є потреба вибудовувати з цілої низки глобальних питань відносини з Росією як з ядерної наддержавою і постійним членом РБ ООН. Однак, підкреслив Гантсман, США повинні враховувати, що Росія зараз продовжує загрожувати безпеці і стабільності в Європі, в тому числі порушуючи суверенітет і територіальну цілісність своїх найближчих країн-сусідів.

Гантсман визначив і свою позицію з питання про втручання Росії в хід президентських виборів в США в 2016-му році.

«Немає сумнівів, підкреслюю, їх немає, що російська влада втручалися у вибори в США минулого року», - зазначив він.

Президент Трамп спростовує припущення політичних опонентів про змову його передвиборчого штабу з Москвою.

Джон Мід Гантсман-молодший народився в 1960-му році в родині мормона-мільярдера Джона Гантсмана-старшого, засновника великої хімічної компанії.

Після закінчення університету Гантсман отримав роботу в адміністрації президента Рональда Рейґана. Президент Джордж Буш-старший призначив його послом в Сінгапурі. Пізніше він служив торговельним представником в адміністрації президента Джорджа Буша-молодшого.

У 2004 році Гантсман висунув свою кандидатуру на посаду губернатора штату Юта, пообіцявши спростити податковий кодекс штату, розвивати промисловість і реформувати встановлені під впливом мормонів обмеження на торгівлю алкоголем. Він легко домігся переобрання на цю посаду, отримавши 58 відсотків голосів.

У травні 2009 року президент Барак Обама призначив Джона Гантсмана на посаду посла США в Китаї. У 2011 році він покинув цей пост.

У січні 2014 року Гантсман став головою вашингтонського аналітичного центру «Атлантична рада» (The Atlantic Council). Журнал Foreign Policy назвав Джона Гантсмана реалістом в міжнародних відносинах. Журнал Forbes в 2016 році оцінив його статки в $1 млрд.

Джон Теффт їде додому
Джон Теффт їде додому

Тим часом дотеперішній посол США в РФ Джон Теффт завершив роботу і разом з дружиною Маріеллою виїхав з Москви. У серії відео-інтерв'ю, яке поширило посольство США в Росії, посол Теффт підвів підсумки роботи в цій країні і поділився своїми враженнями.

Джон Теффт від грудня 2009 до липня 2013 служив послом США в Україні.

Дивіться також: Як у США коментують політичне напруження, яке виникло між Україною та Угорщиною через мовне питання в новому законі про освіту

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG