Спеціальні потреби

Мер Нью-Йорка почав розслідувати безпеку виставок зброї


Кожний штат в Америці принаймні один раз на місяць влаштовує виставку зброї. Не є винятком і Аризона. Тут на початку січня молодий чоловік відкрив вогонь біля місцевого супермаркету, в результаті чого шестеро людей загинуло, ще кілька, в тому числі жінка-конгресмен Ґиффордс отримали тяжкі поранення.

Під час наступної виставки зброї у Тусоні прихована камера записала незаконний продаж дев’ятиміліметрового Ґлока – тієї самої моделі пістолета, якою скористався злочинець.

На відео було записано наступний діалог:

Покупець: «Так що ніякої перевірки?»
Продавець: «Ні».
Покупець: «Це добре, тому що я напевно не пройшов би перевірку, ви розумієте, про що я?»

Працівник виставки таки продав чоловікові пістолет – лише кинув оком на посвідчення особистості.

Мер міста Нью-Йорк Майкл Блумберґ, прихильник обмеження продажу зброї, каже, що злочинцям, наркоманам та психічно хворим занадто легко купити зброю в Америці:

«Ви можете зайти на виставку зброї та купити дев’ятиміліметровий так же швидко, як замовити гамбургер та картоплю-фрі в Макдональдсі».

Блумберґ зазначив, що з бюджету міста Нью-Йорк було виділено сто тисяч доларів на розслідування, яке має встановити, наскільки безпечними є виставки зброї.

На прес-конференції начальник поліції Нью-Йорка Рей Келлі зауважив:

«Це не нова проблема. Вона вже давно нас непокоїть. Нове – це те, що мер має на меті задокументувати всі ті прогалини у правилах безпеки та разом з іншими мерами-однодумцями вимагати від Конгресу якихось дій».

Втім, американські законодавці відмовляються приймати більш жорсткі закони у сфері контролю за зброєю. Так, у 2004-му році вони не продовжили дію закону, який забороняв продаж певних моделей важкої вогнепальної зброї. Більшість конгресменів підтримує опонентів контролю за зброєю, які наполягають, що володіння зброєю приватними особами є конституційною гарантією захисту громадян проти тиранії уряду.

«Це нагадає уряду, що його повноваження обмежені, і в цьому суть другої поправки», – запевняє Леррі Претт – виконавчий директор американської організації власників зброї.

На питання про невинних жертв стрілянини, Претт відповів:

«Погані речі, які стаються з людьми при попаданні зброї у руки приватних осіб – ніщо у порівнянні з тим, що може статися, коли уряд отримує монополію на вогнепальну зброю».

Мер Блумберґ та інші прихильники жорсткого контролю за зброєю не домагаються відміни поправки про право володіти зброєю. Втім мер наполягає, що введення більш жорстких правил, які б регулювали роботу виставок зброї, – невисока ціна за збереження життя невинних людей.

Леррі Претт же говорить, що будь-який контроль за вогнепальною зброєю з боку уряду – це початок шляху, який може привести до тиранії.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG